-( as )- mits zorgende dat er geen lucht in den recipient trede, lot de Phosphorus genoegzaam bekoeld is, en men iaat dan dampkringslucht in, zoo zal het rolletje dat tot de proef gediend heeft, zonder dat het weer van zelve ontvlamt (_v) 'er veilig kunnen uitgenomen worden, en het dun onderzoekende, ?al men bevindendat hel aan het katoentje even als vast gebakken en in zijn omtrek eenigzins af gesmolten iszijnde van zijn wit omkleedzcl (te) beroofden voor het uitwendige okerkleurig dus duidelijk blijken dragendedat het eene ver branding aan zijnen omtrek ondergaan heeft: daaf cnboven zal het zijne doorschijnendheid verloren, en eenc hardheid als die van harst verkregen heb ben. Opmerkenswaardig is het, dat wanneer B 5 men Hield, uit zich zelven, als men met pompen ophoudt, niet of niet binnen 't uur eindigen: ik vermoede dat zulks voornamelijk toe te schrijven is aan het indringen van bui tenlucht; want dit is voor te komen als men slechts lang zaam met voortpompen blijft aanhouden, wanneer het na de verschijnsels 14. geheel donker in de klok zal worden, (v) Als men hiermede te spoedig is. zal de Phospho rus op nieuw ontvlammen; en als dezelve niet genoegzaam bekoeld is, zullen cr zich bij het inlaten der lucht, nog cenige lichtende stippen ver'oonen aan de oppervlakte van bet rolletje, aan het doosje en soms zelfs aan den schotel der pomp doch lang genoeg gewacht hebbende, zal er zich, bij het inkomen der lucht, geen licht meer voordoen.' (w) Ik noem dat gedeelte van den Phosphorus nog maar eenvoudig, zoo. als het zich aan het oog voordoet, ten-wil omkleedsel of een inedkleurige omtrek', in 't vervolg ial daarover breeder gehandeld worden.

Archief | 1828 | | pagina 329