-C )- de ontvanger vervolgens vol luclitgeloopen zijnde, begon liet licht aan den Phosphorus te herleven. 3. Voorts vond ik denzelven geheel gaaf in -zijn wit omkleedsel met een puntig ligchnam de bovenvlakte onderzoekendeop welke vooraf de zwavel gelegd was scheen die oppervlakte vloeibaarten minsten week te zijn ik zuiverde daarop den Phosphorus van de zwavel, en zag toen in die bovenvlakte een kuiltje gevormd zijnde 'er dus van die phosphorische stof geab sorbeerd en door de zwavel opgenomen. 4. De zwavel of liever deze zwavel Phospho rus bleek in allen opzigten van dezelfde gesteld heid te zijn, als die van Proef i3. De uitkom sten, zoo in deze als in de dertiende Proef, blij ven dus verschillen van diewelke dc Heer van Bemmelen bij dergelijk ecne proeve met zwa vel verkregen beeft. E 3 4o. (7) Zou mogelijk ook de reden vanhet welgelukken dier proeve, zoo als dezelve door den Heer van Bemmelen genomen isgezocht moeten worden in de meer schielijke verijling. der lucht, die verkregen kon worden door mid del van zijne veel grootere luchtpomp. Het is de Heer van Bemmelen zelve, die hier omtrent ecne opmerking gemaakt heeft bl. 12 en 13, van zijn meergemeld onderzoek warit schoon mij de zelfontvlamming van den Phosphorus in dit gevalmet zwavel niet gelukt is houde ik mij ech ter van de mogelijkheid verzekerdindien ecne spoediger luchtsverijling de ontsteking vail den Phosphorus tot stand kan brengen, alvorens dezelve (de phosphorische stofy icn tijd heeft om zich met de zwavel te kunnen verbinden.

Archief | 1828 | | pagina 371