C 85 )- roemenmen moet ze herhaalde malen zien om er zieli genoegzaam aan te voldoen u 5. Al dadelijk na dat de Phosphorus in het schaaltje gevallen is, kan men veilig zonder vrees voor ecne, zich hervattende, ontvlamming, de lucht in den recipient laten in vloei jen. 6. Wat het gevallen rolletje hetreft, men vindt hetzelve vastgehecht aan het schaaltje van onder plat, als een koek en eenigzins zwartachtig geheel van zijn wit omkleedsel beroofdduidelijks bewijzen dragende van cene smelting ondergaan te hebbenen voorts in dien staatwelke be schreven is in en 16. 7. Nog vindt men in het schaaltje eenige spat ten, zijnde deze die lichtende boiletjes geweest, welke de kokende Phosphorus uitwierp zij vertoonen zich nu als eene iijmige vloeistof en kleuren het lakmoestinctuur en papier hoog rood; als men ze eenigen tijd in het schaalijs laat blijvenverbijten zij het koper en nemen F 5 eenc Qu} Wanneer men volgens deze inrigting de bekende proef met gas oxigène in het vverk stelt, en op het oogen- blik dat de ontvlamming staat uit te breken, eene genoeg zame kwantiteit van dit gas in den recipient laat invloeï- jen, zal het uitwerksel verre weg de gewone manier over treffen, en wegens den sterken glans van het licht op eens dan ontstaande, ten hoogste treffende zijn voor zulken, die nooit zoodanige proeven gezien hebben. Men zorg» tevens daarbijom in plaats van een koperen schaaltjea een porceleinen schoteltje onder deu opgehangen Phos phorus te plaatsen.

Archief | 1828 | | pagina 387