-C i5i )- phorus gestoken te zijn in Fig. 16waar p d« Phosphoruss de speld, en D zoodanig een hou ten schijfje, of een spanen dekseltje aanwijst. Dit nu op eenen kleinen transporteur A B gelegd (d) en overdekt met eenen zeer kleinen ontvanger ce die er wel luchtdigt op verzegeld f) is en de geheele toestel van een kraan E voorzien moet dan aldus ingerigt op de luchtpomp ge schroeid wordenvoorts na de lucht tot den al le ruiter sten graad in het glaasje verijld en dan de kraan E gesloten te hebbenmoet dit toestel letje zoo verzorgd worden dat de buitenlucht niet in den kleinen recipient indringen kan (g). I 2 Aldus belegd, met oogmerk om de kleuren der stof, welke uic den Phosphorus op hetzelve mogt nedervallendes te be ter te kunnen zien. (d) Tot zoodanig eenen kleinen transporteur, heb ik gebruik gemaakt van zulk eene dekplaat, als met welke in Fig 3, 5 en 13 verbeeld wordt, de opene ontvangers c gesloten of gedekt te zijn. CO Wijnroemers of wijnkelken zijn voor zulke kleine ontvangers zeer geschikt, in de 16e Fig. komt'er zoodanig een voor, zijnde zonder voet. Dewijl die glazen geene geslepene randen hebben, en dus niet vlak op de koperen plaat aansluiten, heb ik, om ze daarop luchtdigt te hechten, van gesmolten zegel- was gebruik gemaakt. (g) Ten einde het indringen der buitenlucht onmoge lijk te maken, heb ik dit toestelletje, 11a hetzelve van dc luchtpomp afgenomen te hebben, in een wijd glas of potje met olie gezet, ter diepte dat deze vloeistof omtrent eett haten duim boven het plaatje (AB Fig. 16) komt te staan*

Archief | 1828 | | pagina 433