-( i35 )- Ik was dus in de verpligting van de Proef té hervatten doch in plaats van weer papier onder den Phosphorus te leggen, zette ik denzelven regt- standig alleenlijk op hout (een spanen dekseltje), ais zijnde dit beproefd mede niet onder de goed isolerende zelfstandigheden ote behooren. De uitkomsten bij eene temperatuur van li tot i5f° R 64 tot 67 F.) waren de volgende: 1. Even als de 71"® Proef, gaf ook nu het rolletje Phosphorus geen licht van zich (p ge- I 4 du- Stondig branden, bleef de Phosphorus nog lichtend, waar- tchijnlijk door ignicentie. Het licht volkje of viammetje geheel verdwenen zijnde, deed ik toevallig eene nieuwe waarneming, te weten: den wij; roemer omvattende, om het toestelletje van den pomp af te schroeven, werd op eens het geheele glas met cenen lichtenden kring in voorkomen als het lichtend wolkje bij de vorige proeven, en wel inzonderheid opgegeven bij Proef 1. in het ge verschijnsel) verlicht, mijne hand terug trekkende verdween ook 'dit licht vervolgens deed ik het nog onderscheidene malen tevoorschijn treden, door slechts met eenen vinger het glas aan te raken. Dit ver' schijnsel heeft veel gelijkvormigs met dat, hetwelk de electrike stof in 't ijdel oplevertdoch men besluite daar om nog niet tot het eenzelvige dier beide stoffen; ik heb dit zelfde verschijnsel ook waargenomen, schoon "er geen» aanraking van het glas bij plaats hadvergelijk voort» Aanmerk, q hier volgende. 0 Volgens Proef 27 en 32. (p) Het kan gebeuren dar door de warmte van den toestel (veroorzaakt door het cimenterenzie Aanmerk, n de Phosphorus in 't eerst eenige minuten zich lichtend» vertoont, als dan zal ook de tvitte stof der rolletjes teven» eenigzins kleiner zijn.

Archief | 1828 | | pagina 437