-( ih )- fende houden alhoewel men met de verijling der luehl voortgaat doch dan verdwijnt einde lijk dit licht, tevens met dat van het rolletje, doorgaans zich opheffende als een klein wolkje, een flaauw wit schijnsel gevendewaarna het ge heel donker in het glaasje wordt w 9. Het licht dier fijne phosphorische stof ver dwijnt dan ook geheel en alals 'er inmiddels stikgas wordt ingelaten waarbij tevens het rol letje Phosphorus voor eenige oogenblikken ver duistert doch dit hervat echter spoedig weer' het verschijnsel hier boven in 1. gemeld. 10. Na dat de Phosphorus eenige uren aan de ze proef met stikgas is onderworpen geweest, verduistert dezelve geheel en al men kan echter peratuur uit den Phosphorus (zoo hij niet in water of an dere druipbare vlocis tuil', n gehouden wordt,) steeds uit vloeit, en in onze dampkringslucht den rook of damp dit van denzelven oprijstlichtende maakt, (■w) Wanneer men de verschijnselen die deze fijne phosphorische stof oplcverc9 vergelijkt met het geen 'er bij de ontvlamming van den Phosphorus in 't ij del voor valt, dan vindt men veel reden om het hier gemelde lich ten, voor eene ware zelfontvlamraing dier stof te houden, welke hoogstwaarschijnlijk dezelfde isals die uit ;dea Phosphorus bij deszeifs evengemclde ontvlamming u'tgaat, formerende den lichtkring, met welken de rolletjes door gaans omringd worden, en gedeeltelijk ook dien opgannclea licht - conus van weikeu ik bij de vorige (bijzonder bij de eerste proeven) verslag gedaan heb, Het schijnt dat het atmospherisch stikgas, met de fijne

Archief | 1828 | | pagina 443