-( i4s eelter door de behandeling in 8. opgegevenbet daargemelde verschijnsel weer te voorschijn bren gen maar dan en ook vervolgens met dat onder scheiddat de lichtende stol zich niet meer door bet gebeeie glaasje verspreidt, maar alleen aan of in den omtrek van bet doosje zicli vertoontne mende tevens dit verschijnsel bij volgende ver wisselingen van gasal gaande weg in sterkte af, zelis zoodat bet na een dag of dne naauwelijks meer waartenemen zij, dewijl bet zich dan slechts voordoet als een flaauw schijnsel van een wit licht, even als dat van Proef 72 De Phosphorus zelve hervat bij elke nieuwe mededeeling derstik lucht na een oogenblik wachtensde phospho rescence doch met eene toenemende verflaaa- wing in deszelfs licht. n. Inmiddels had ik waargenomen en nanr Vervolgens van tijd tot tijd waar, dat het vocht met fijne stof die uit den Phosphorus uitgaat, verzadigd kan worden; waarmede verzadigd zijnde, het geen vermogen meer op denzelven laat blijken, althans voor zoo ver het zijne phosphorescence betreft. Dat de Phosphorus ook in andere gassoorten, indien dezelve daarin eenige uren ver blijft, die fijne stof uitstoot, bewijzen de fraaije proeven van Vauquelin en Fourcroy, (voorkomende inde Jtnnales de Chemie Tom. XXI. pag. 189 enz.) In hoe ver, zo» wel deze als ook andere oninadembare gassoorten met die stof verzadigd kunnen worden, heb ik eenige prceven ge- Momen, van welke ik ten vervolge op deze Verhandeling, bij gelegenheid een verhaal hoop te geven. (y) Proef 7a. verschijnsel a 56%

Archief | 1828 | | pagina 444