7 III tt he ii, en ons uitmuntend medelid Mr. J a con Verheije van Citters, wier lange levensloop bijzonder aan de beoefening der geschiedenis en oud heden was toegewijdin een strijdperk te treden waarin zij alleen den palm behalen konden Maar nu deze rusten van hunnen arbeiden hun arbeid zelve wclligt eerst na jaren gekend zal kunnen worden nu ook het goud niet meer schittert voor de beant woording van gezegde vragen uitgeloofd daar de vra gen zelve met hunnen dood zijn ingetrokken en der halve alle mededinging heeft opgehouden nu mag men zonder van vermetelheid of ingenomenheid met zich zeiven verdacht te kunnen worden toch wel met eenige gerustheid voor zijne bijzondere gevoelens voor den dag komen wanneer zij eene nuttige bedoeling hebben. Doch daarbij M. H.maak ik staat op eene zachte en billijke beoordeeling. Terwijl toch voor den gelet terden stedeling veelal belangrijke hulpbronnen geo pend zijn, in algemeene en bijzondere bibliotheken, is de dorpsleeraar meestal beperkt tot zijne eigene, doorgaans niet zeer uitgebreideboekverzameling. Terwijl den man van aanzien en middelen vele handen ten dienste staan en de toegang tot alles geopend wordt, ontvangt de eenvoudige burger op zijne vrien delijke verzoeken meermalen een weigerend antwoord en ten ware andere zich zijns aantrekken blijft hij nu en dan verstoken van het geen soms voor zijne be doelingen onmisbaar is. De onaangename ervaring daarvan moest meermalen mijn deel zijn bij onderzoe kin-

Archief | 1836 | | pagina 15