voorberigt. gemaakt te worden. In dien zelfden geest heeft de Heer Archivarius de Jongeop bladz99 en óOO zijner Levensschets van Hen rik van W ij n van hetzelve melding gemaakten het Ge- nootschap durft zich vleijendat elk beoefenaar der Vaderlandscheen bijzonder der oude Zeeuwsche Geschiedenishiermede gereedelijk zal instemmen. De hoofdstelling van den Heer van Wijn dat er in de geslachtlijst der Heeren van Borselen van der Veretusschen Wolfaard den II.die ge zegd wordt in 1345 in den slag bij Stavoren ge sneuveld te zijn, en tusschen Wolfaard den III. die gehuwd is geweest met Margaretha van Arne- muidennog een andere Wolfaard moei geregeerd hebbendie gehuwd is geweest met Hadewich Both van der Eem; deze stelling wordt door hejn met echte stukken boven bedenking gesteld. Immers vloeit uit de door hem aangevoerde char teren voort: 1°. Dat Catharina van Durbuieerst Weduwe van AlbertHeer van Voornedaarna voorkomt als Weduwe van Wolfaard den I., Heer van Vere, en overleden is tusschen de jaren 3327 en 3329. 2°. Dat Aleidbastaard-zuster van Graaf Wil lem de III.in 3337 Weduwe was van eenen Wolfaard, Heer van Vere, dat zij daarna is ge huwd geweest met Otto, Heer vati^Burenen nóg in leven was in 3353En voorberigt. iii. 3°. Dat Hadewich (Both van der Eem) in d35d en 3356 Weduwe was van Wolfaard van Borselen en Vrouwe van Vere, en uit haar. huwelijk kin deren hadonder anderen eene dochtergenaamd Aleide. Er hébben dus bestaan drie zeer onderscheidene Weduwen, die elk tot man hebben gehad eenen Wolfaard van Borselen van der Vere; zoo dat als zeker kanworden aangemerktdat Wolfaard II. en III. in dat tijdvak moeten geleefd hebben terwijl dus Wolfaarddie met Maugaretha van Arnemuiden was gehuwdals de vierde moet be schouwd worden. Dat intusschen Wolfaard (de IIIvolgens den Heer VAN Wij v) niet in 3345 in den slag bij Stavoren gesneuveld is, en werkelijk met Hadewich (Both van der Eem) is gehuwd geweestblijkt uit een charter bij va n Mieris, II. D. bl. 774; welk stuk den anders zoo naauwlettenden van Wijnschijnt ontsnapt te zijn. Het begint met deze woorden: Ic Wolfaert van Borselen, Heer van der Veere, ende ic Hadewich syn Wyf enz." Het is gedagteekend den 30 Maart 1350. Hier uit blijktdat hij nog eenige jaren na den noodlottigen slag tegen de Friezen geleefd heeft; zijnde hij waarschijnlijk omgekomen in den zeeslag bij Vere, in Ó35d. Want van dien tijd af verschijnt Hadewich als zijne Weduwe. Ofschoon dit nu hier en daar tot eene kleine ver II.

Archief | 1837 | | pagina 3