64 1722. 8 January. coin's was Zuyd-Oost ten Zuyden 4 inylen, de wind West-Zuyd-West, Zuyd-Zuyd-West en Zuyd-West, onderseyls en gereefde marsseyls koeltebesonder slegt weder met regen sneeuw en hagelbuyenseer koud. g. Was onse gegiste Zuyderbreete 58 graden nul minutende lenkte 318 graden 34 minuten de gekop pelde cours Zuyd-Zuyd-Oost f- Oost 14 mylen de wind West, West Zuyd-West en West ten Noorden, onder seyls en marseyls koelte met een dicke en betoogen lugt. 9. Gisten te syn op de polus hoogte van 58 gra den 44 minuten besuyden de middellynen op de lenkte van 318 graden 10 minuten; de gekoppelde cours was Zuyden ten Westen 11 mylen, de wind West, Noord-West, West, Zuyden, West en Noord-West, gereefde marsseyls en labberkoeltemet slegt doncker regenachtig weder en koude. 10. Hadden de bevonden breete van 59 graden 22 minuten Zuyd en de gegiste lenkte van 316 gra den 1 minuutde gekoppelde cours was Zuyd-West ten Westen, de wind Noord-Noord West en Noord-West ten Westen met gereefde marseyls en bramseyïs koelte: dit etmael was de lugt doorgaens seer doncker bene veld met veel regenbuyendoch tegen de middag kre gen een suyveren hemel, soo dat wy de Zons hoogte bekwamen. 11. Was de gegiste Zuyderbreete 59 graden 45 minuten en de lenkte 313 graden 30 minuiende ge- kop- 1722. 12 January. 65 koppelde cours West ten Zuyden 19§ mylde wind Noord-West, Noorden en Noord-Noord-West, gereefde marseyls koelte met een koude benevelde lugt en regen. 12. Bevonden ons op de Ziiyder polus hoogte van 60 graden 30 minutenen op de gegiste lenkte van 312 graden 34 minutende gekoppelde cours was Zuyd-West ten Zuyden Zuyd, de wind Noord-West en West-Noord-Westmet bramseyïs en gereefde mar seyls koelte, goed weder met gematigde koud<*; in het tweede glas van de naemiddagwagt liep de wind nae het Zuyd-Westen, soo dat wy goedvonden te wen den Noordwaertsom niet Zuydelyker te komen dan wy reeds ons bevonden ten ware uyt hooge nootsaek- lykheyt; wy hadden alhier des nagis ten twaalf uren den dag nog aan den hemelsoo dat men konde sien te lesen en te schryven. 13. Waeren wy genootsaekt, alsoo de wind heel Noordelyk liepin het sesde glas van de dagwagt te wenden, om van onse gewonne Westelyke lenkte niet te verliesenmet Oostelyker te moeten steve nen des middags hadden wy volgens onse gegiste Je Zuyderbreete van 60 graden 1 minuut, en de lenkte van 312 graden 23 minutende gekoppelde cours was Noorden ten Westen 7 mylen, de wind van het Westen tot Noord?West ten Noorden, gereefde marseyls koelte met hagel- en regenbuyen seer koud wy bevonden by de avond-peyling 26 graden 37 mi nuten Noord-Ooster miswysing. 5. 14.

Archief | 1838 | | pagina 53