82 1722. 17 February* vóerd worden dan tegen het vallen van den avond de booten wederkomendesoo was bun rapport als het voorgaende, namentlyk, dat sy geen menschen gesien nóch gesproken haddepnoch ook aan land hadden kunnen koinen doch dat het Eyland vol van alderhande soort van vee was. 17. Was de wind Zuyd-West, ook Zuyden* bramseyls koeltestiltedik regenachtig weder met donder en bïixem. In het 4de glas van de dag- wagt sonden wy onse chaloup nae den wal, om te sicn, of de sterke branding continueerde dan niet: dewelke afgeroeyd en wedergekomen syndesoö wierd ge rapporteertdat men bekwamelyk konde landen. Waarop aanstonds beyde de booten en onse chaloup naer behooren bemant syn, en^yder gewapent met een snaphaan en houwerlast hebbende om alles orden- telyk en vreedsaem te verrigtenen hunne wapenen niet te gebruykendan wanneer sy vyandelyk geatta- queert wierden en dus om gewelt met gewelt te we- derstaan. Onse manschap aan land komendesoo sa gen wy van ons Schipdat sy marcheerden naer de Noordhoek van 't Eylanden deselve uit 't gesigt verliesende, moesten met geduld hunne wederkomst verwagten dit verlangen nu geduurt hebbende tot het ondergaen van de Zonsoo kregen wy ons volk we derom wel in ®t gesigt, doch aan de Zuydhoek van 't selve Eylandwaaruyt wy beslootendat sy de cir- cumferentieoften minsten een groot gedeelte van dien waeren oingetoogen. Maar alsoo wij geen booten noch chaloup aen boord kregenen van desselfs oorzaek on- 1722. 18 Februarygg onkundig synde, deden in 't eerste glas van de eerste vvagt een zeyn-schootwaerop de quartiermeester met de chaloup aen bootd kwam, ons seggende, dat al het volk aen strand by de booten teruggekomen was, doch onmooglyk om het met de chaloup in de boo ten die op de dreg buyten de branding lagenover te brengen. Waerop geordonneert wierddat de boo ten aan boord souden komenom in geen gevaergedu rende den nagtaldaer te blyven leggen. Ook konde de quartiermeester van het gepasseerde aen de wal ons het minste verslag niet gevenomdat 't gebruys van de Zee tegen het strand sulken grooten geraes en geluyd veroorsaektedat sy den anderenmet ver- I staenbaere woordenniet hadden konden toeroepen. L Ik moet hier by voegen dat in de naemiddag sooda- nigen vlugt van eendvogels van de vaste kust kwam oversteeken naer dit Eylanddat het getal niet te be palen iswant haere breete was langs het water seer uytgestrekten haere lenkte van een groote myl. 18. Naedat wy de booten en chaloup, met het aanbreken van den dagafgevaerdigt haddenom on» volk aen boord te brengen soo syn sy alle in 't 4de glas van de dagwagt gereverteerdrapporterende dat op het Eyland niet een eenig mensch isdat alles woest legten 't geen bevoorens aangesien was koeyenkalverenschapen en bokken te syn niet an ders waren als paarden en jonge veulensook dat sy 3 a 4 wilde honden hadden gesiendoch hoe dor en woest haar alles voorkwamdat sy echter resolveer den om door oculaire inspectie volkomen onderrigt te 1

Archief | 1838 | | pagina 62