134 1722. 3 Mei. nomenbehelstom dus het selve Eyland in 't gesigt te loopen. Des middags gisten te syn op de Zuyder polus hoogte van 15 graden 8 minuten, en óp de lenk- te van 244 graden 3 minutende gekoppelde cours Noord-West, f West 19 mylende wind Zuyd-Oost en Oost, met een gemeene bramseyls koelte en aen- genaem wederdoch een betooge lucht, die juyst ons op den middag belette een goede Zons hoogte te be komen. 3. Was onse gegiste Zuyder breete 15 graden 8 minutende lenkte 242 graden 53 minuten de cours West 17 mylen, de wind Oost ten NoordenOost- Zuyd-Oost en Oostmet een slap en labber koeltje, mitsgaders een betrokke en benevelde lucht. 4. Hadden dit etmael veel travadenregenbuyen en een dikke luchtechter tegen den middag de Zon doorbrekende, bevonden ons op de breete van 15 gra den 12 minuten bezuyden de ./Equinoctiaal, ^n op de gegiste lenkte van 241 graden 55 minuten, de cours was West, de wind Oost, Noord-Oost en Oost-Noord Oost, met een slap bramseyls koeltje, sagen veel pos koppen en gevogelte. 5. Gisten met Noorder Zon te syn op de Zuyder polus hoogte van 15 graden 12 minuten, en op de lenkte van 240 graden 30 minutende cours was West 20£ mylde wind Oost en Oost-Noord-Oost, slappe en bramseyls koelteverseld met een sware slagregen. 6. Was onse bevonde Zuyder breete 15 graden 10 minuten en de gegiste lenkte 239 graden 42 mi- nu- 1722. 7 Mei. 135 nuten, de cours West de wind tusschen het Oosten en het Noorden ten Oostenmet stilte en een slap luchtje: schoon klaer weder. Sagen een Dor axle by het Schipmaer konden hem niet vangen. De peyling van de avond en morgen Zon toonde onsdat het Com- pas 3 graden 37 minuten Noord-Oostering had. Bevonden de breete van 15 graden 6 minuten bezuyden den middellynen op de gegiste lenkte van 239 graden 1 minuut, de cours was west, dk wind variabel met stilte en een slap luchtje van het Oosten r helder weder. In de namiddag waeren seer veel Dora des by 't Schipdaer wy een van kwamen te vangen. g. Hadden de bevonde Zuyder breete van 15 .gra den 13 minuten, en de gegiste lenkte van 238 graden 40 minuten, de gekoppelde cours was West-Zuyd- West West, de wind Noord-West en West-Noord West, synde meest stil en een slap luchtje, goed weder. Bevonden door eene avond- en morgen-peyling. van der Zons onder- en opgank 4 graden 4 minuten Noord-Ooster miswysing van 't Compas. 9. Was de gissing des middags van onse Zuy der breete 15 graden 25 minuten en van de lenkte 238 graden 1 minuut, de gekoppelde cours West- Zuyd-WestWest 10§ myl, de wind van 't Noord Westen tot het Noorden, met stilte eii een labber koeltjegoed wederdoch een benevelde en travadige lucht. Ontrent het vierde glas van de eerste wagt deeden zeyn van te wendenom geen meerder Zuyd te winnen, 't welk van de Scheepen Thienhoven]9 èft

Archief | 1838 | | pagina 88