10 VOORBERIGT. M. J. de Jonge A. F. Sifflé Caland ab Utrecht Dresselhuis de Jonkheeren Beeldsnijder van "Voshol, en JC. de Jonge, NumanBergman, van Hoorn van BurgïitJ. H. Philipse, Th. G. van Lith de Jeude, J. Modera J. G. van der Meer Mohr A. M. Cramer Bodel Nijenhuis Verbrugge. De volgende Heerenofschoon geene betrekking tot het Genootschap hebbendezonden exemplaren van hunne uitgegevene Stukken N. de Man, D. Budding, Forsten, Brouwer, W. F. Camp Barning J. H. van OpdoRp de Bath do Redactie van den Zeeuwschen Volks-Almanak. Natuurlijke Historie De Heeren Staatsraad Jhr. Mr.E. van Vredenburch, Mr. C. G. Bijleveld Jhr. J. H. Schorer le Grand en Risseeuw te OostburgAndriessen van Opdorp hebben door geschenken het Kabinet van Naturalia vermeerderd. Medailles. Ook liet Medaille-Kabinet heeft door aankoop en ge schenken aanmerkelijke aanwinsten verkregen. De ge- schonkene Medailles heeft het Genootschap te danken aan de Heeren President Jhr. B. de Jonge, A. van de Grapt, Jonker A. van den Broecke Jac. Z.H. Rekker Jhr. Beeldsnijder van Voshol. Zeldzaamheden De Heeren H. J. Baron van Doorn van Westka pel- VOORBERIGT, 11 pelleschonk den bij Westkapelle in 1514 gevonden steengewijd aan Hercules Magusanus. Voorts heb ben Zijne Exellentie de Staatsraad Gouverneur dezer Provinciede Heeren President Jhr. B. de Jonge Jhr. Beeldsnijder van Voshol en Modera het Ka binet van Zeldzaamheden door nieuwe voorwerpen ver meerderd. De Heeren Directeuren Bijleveld en Moens schonken eenen fraai gegraveerden glazen Kelk, in 'gebruik geweest bij het, sedert het jaar 1680, to Middelburgbestaan hebbend, doch nu uitgestorven, Regtsgeleerd Genootschap SalusPraxeosmet de oor spronkelijke naamteekeningen der Leden sedert 1730. Portret De Heer Directeur Mr. C. G. Bijleveld schonk eene fraai gecadreerde Afbeelding van ZExc. den Minister van Justitie Mr. C. F. van Maanen. Werkzaamheden Voorlezingen 18 3 4. A. F. Sifflé Eene geschied- en oordeelkundige be schouwing der Nederlandsche Dichtkunst. J. ab Utrecht Dresselhuis over Adriaan van Haamstede. J. C. Hölscher over den oorsprongouderdom en verscheidenheid van het Menschelijk geslacht. Vice-President de Wind, over den Steen toegewijd aan Hercules Magusanusdoor den Baron van Doorn van Westkapelle aan het Genootschap geschonken F»

Archief | 1839 | | pagina 7