140 vroeger verheven had, omdat hij aan deszelfs plun- derzucht perken had willen stellen. Een zekere Ma- rius werd in zijne plaats uitgeroependoch re geerde slechts drie dagen-, want er was eene aanzien lijke vrouw, bij het leger geacht en naderhand zelfs castrorum mater bijgenaamddie eene tegenom wenteling wist te bewerken. Zij beette Vitruvia Victoria en was aan Postumus niet vreemd, mis schien zelfs wel zijne echtgenoot Door hare be- moeijing werd eerst haar zoon Victorious uitgeroe pen een bekwaam manmaar groot wellusteling tevens; vervolgens baar kleinzoondie echter ook al onmiddellijk werd omgebragt; en eindelijkTetricus en zijn zoon, hare aanverwanten, die zichlater nadat zij van bet tooneel der wereld was afgetre denvrijwillig aan den Keizer onderwierpen. De ze met eenen mannelijken geest bezielde, rijke en jegens de krijgslieden ook zeer milde damedie Gallienus om onbekende redenen eenen doodelijken haat toedroeg, zette dus het door Postumus begonnene zoo veel en zoo lang zij konde voort; want methaarein digde eigenlijk de magt der Gallische Gebiederswel ke vooral geschraagd was geworden door het XXXe le gioen, en aangewend tot opheffing der Nederlanden2). Uit Trebellius Pollio moet men opmaken, dat Postumus meer zonen heeft gehad dan de omgebragte want Keizer Yalkbianüs zegt bij hem ïïuius fllio Postumo nomine tril), ma turn Vocontiorum dedi." De anderen droegen dus andere namen. Nu is het bekend dat hij de Romeinen de oudste zoon genoemd werd naar den vader, d c tweede naar de moeder. Door Vitruvia te houden voor de weduwe van Postumus zijn de volgende gebeurtenissen van zelve opgehelderd. -) Ter vermijding van overtollige aanhalingen verwijs ik den 1c-

Archief | 1845 | | pagina 160