181 gie heel Frcyr ook Beliadolgromdal hij den reus Beyla doodde in een tweegevecht, waarin li ij zich van een' hertshoorn bediende. Voorts is hij er, als zoon van Niürdr en Skade, én de broe der én de echtgenoot van Freya. Toen Tyr de schoone Gerde voor hem ten huwelijk vroegbood hij haar elf gouden appelen enden ring van Draup- n er. Hij bezat het schip Skidbladnerhelbesleder wereld door zwarte Alven hoogst kunstig vervaar digd, hetwelk alle Asen kon hergen, altijd een'gunsli- gen wind had, en dus steeds eene snelle vaart maakte. En nu vestige men nog eenmaal het oog op de voorstellingen van welke wij spraken: laten zich niet alle symbolen uit het van Freyr gezegde ver klaren? Het door een' visch omslingerd roer en wat er verder als op de wateren betrekking hebbende voorkomt, wijst het niet op den gelukkigen stuur man van het beste schip der wereld De herts- en ramshoornen in de onmiddellijke nabijheid der monumenten gevonden, ontvangen zij geene sym bolische beleekenis? Dc vereeniging van lleTcules met Ilebe op den Geldérsclren steen kan zij niet beschouwd worden als eene afbeelding vanFreyr's betrekking tot Freya? en die betrekking zelvehoe zeer te regt door een reiner gevoel verfoeidhervinden wij haar niet juist daar waar de Magufaner hel langst werd in cerc gehouden, op liet eiland Walcheren 1). Nog hebben wij niet bepaald gedrukt op zijnen bijnaam doch dat ook deze er volkomen mede in- Volgens Eeka en den ongenoemden-schrijver van het Chron.de

Archief | 1845 | | pagina 201