71 een facsimile van den steen zeiven is afgebeeld. De hoogleeraal- serrure te Gent, door mij verzocht zijnde om een' hem hekenden naanwkeurigen Brus- selschen teekenaar met deze taak te belastenheeft de vriendelijkheid gehad daartoe zijne tusschenkomst te verleenenwaarvoor wij hem hij deze openlijk dank betuigen. Aangaande de afbeelding is echter nog op te mer ken, dat het linkerzijstuk op den oorspronkelijken steen niet zoo volkomen gelijk is aan het regterzijstuk, als het voorgesteld is. Opdat men hierdoor niet de naauwkeurigheid van het overige der afbeelding be- twijfele, heb ik de reden daarvan even aan te stippen. De gezondene teekening van den Brusselschen kun stenaar bevatte alleen de voorzijde en het regterzijstuk, met de daarbij gevoegde aanteekening, dat hij het iin- kerzijstuk niet geteekend had, omdat zulks volkomen gelijk was aan het regter. Redenen hebbende om dit te betwijfelen, verzocht ik, na ontvangst van dit be- rigt, eene afzonderlijke teekening ook van het liuker- zijstuk, alsmede van het dekstuk, zoo zich daarop beeldwerk bevinden mogt; waarvan de gezondene teekeningen niets bevatteden. Door toevallige om standigheden bleef het antwoord op deze nieuwe aanvraag zoo lang achterwege, tot de tijd verstreken was, om daarvan bij deze afbeelding nog gebruik te kunnen maken. Uit dat antwoord echter bleek dat, gelijk ik gedacht had, het lofwerk op het liu- kerzijstuk, een weinig van dat op het regterzijstuk verschilde en dat op het dekstuk oorspronkelijk vruch ten gelegen hadden. De teekeningen daarvan, door denzelfden leekenaar vervaardigd bevinden zich

Archief | 1845 | | pagina 401