76 Op regel 2 bespeurt men aan de letter m eene vergissing des steenbouwers, die bij echter zoo veel doenlijk hersteld heeft. Hij was vermoedelijk eerst te ver regts begonnen met de o. Een ander blijk zijner onoplettendheid levert de 4do regelwaar hij de letters ia vergeten had, en die er nu boven plaatsen moest. Dat de letter a, die men regel 3 boven de n van 't woord secvnd ziet, en die door drie puntjes gevolgd wordt, aan denzelfden steen houwer zou toe te schrijven zijnkomt mij om meer dan eene reden niet waarschijnlijk voor. Ik zou dezelve liever voor eene inkrabbing van eenen late- ren te ijverigen betaster van den steen houden; daarvan zijn elders vele voorbeelden voorhanden en wij hadden ook reeds gelegenheid iets soortgelijks bij n. 22 op te merken. De naam secvnd regel 3, kan, wel is waar, even goed secvndkj, secvudiw, secvnd anus en secundiwwtf heeten als secvnvinius; maar wij hebben deze aanvulling gekozen omdat ons te Keulen opeen, straks te vermelden, opschrift een secundinius bekend geworden is, die dezezelfde betrekking had. Hij was negotiatorhetwelk een' handelaar in 't groot, niet een' mercator, gewoon koopman of uitventer, beteekent; en dat hij als negotiator CRETARius een' aanzienlijken koopmansrang be kleedde, mag men daaruit afleiden, dat blijkens een ander opschrift eene zeer verwante betrekking bekleed werd door iemanddie met den rang of de betrekking van augustalis, die van sevir paarde. Dat opschrift, te Rothenburg gevonden luidt: na Eonorem Eomus \>ivinae\\marcu» messius

Archief | 1845 | | pagina 406