69 2. Hel onderste gedeelte van eene kleine gecan neleerde kolom. 3. Het onderste gedeelte van eene zwaardere en gladde kolom. B. Standbeelden. i. a. PI. II. Een Hercules, die ook op de pla ten van Cakkegieter voorkomt, b. Het bovenstuk van denzelfden van voren gezien. Het beeld is zeer geschonden. De reglerarm en het regterbeen ontbreken gebeelals mede de lin kervoorarm. Het onbedekte hoofd is al mede niet vrij gebleven van beleedigingenen het linkerbeen is even als het voetstuk gebroken. 5. Fragment van een beeld onlangs onder de be- met achterlating van oudheidkundige en epigraphische hijzonder- hedenwelke men in het volgende stuk van 's Genootschaps wer ken zal aantreffen, slechts eene eenvoudige beschrijving van de nieuwe afbeeldingen der monumenten, door welker uitgave en ver krijgbaarstelling zoo wel met deze Verhandeling alsook met eenen bijzonderen tekst van de hand van Dr. L. J. F. Jansseüï, het Zeeuwsch Genootschap aan de beoefenaren der oudheidkunde eene aangename dienst heeft bewezen. Alleenlijk heb ik bij ieder nummer dc vroegere afbeeldingen vermeldopdat men zich door gemakkelijke vergelijking zou kunnen overtuigen van de groolo voortreffelijkheid der tegenwoordige, welke vervaardigd zijn ge- worden onder het oog van genoemden naauwkeurigen geleerde, die door mij, namens het Genootschap, hiertoe aangezocht, uit liefde voor de wetenschap zich aan dezen belangrijken arbeid niet heeft willen onttrekken. Overigens verwijs ik den lezor naar het gezegde in de voorrede.

Archief | 1845 | | pagina 89