3 meer opkwam, werd de veiligheid verzekerd door buiten-bur gen, die de toegang-en ten Zuidwesten en elders verzekerden. Wanneer dit alles geschiedde, is onzeker. Niet eer echter dan nadat de oudste Handelplaats Domburg door de bedijking der vijf Ambachten tot Haven ongeschikt geworden was. Spoedig nam de handel toen zoo zeer toedat de plaats reeds in den aanvang der XIII Eeuw, zoo niet vroe ger, als eene Communitas behandeld werd (1). Het blijkt dan nu waarom Middelburg in haar wapen een Burgt voert. Maar waarom een Gouden op Rood P Waarschijnlijk wijl de Landheer een Roode Leeuw op Goud voerde Re verwisseling dier kleuren is in de wapen kunde bekend. Maar wil men die verwisseling liever niet, dan kan men die kleurenuit het W apen der Heeren van Voorne, Burggraven van Zeeland afleiden. Die voerden een Gouden Leeuw op Rood. Beschouwen wij nu de ornamenten van het Wapen. Toen de oude Puije of Bordes voor het Stadhuis stond, (welke in 1756 veranderd werd) vond men voor dezelve 1. In 't middenstuk het Wapen der Stad, juist een ge- donjonneerde Burgt, maar het schild door 2 Leeuwen (Supports) vastgehouden. 2. Op den lsten en 4den Pilaster het Wapen van Zeeland. 3. Op den 2den het gemelde schild met den Burgt, rus tende op de borst van een Arend. 4. Op den 3den weder het schild met den Burg, maar zonder bijwerk en 5. Op de groote- of hoofd voordeur vond en vindt men nog ter plaatse van het sleutelgat, het schild met den Burgt, rustende op de borst van een dubbelen Arendmet eene keizerlijke kroon daarboven, maar welke nu er afge broken is. Alléén bij 13 en 5 moet worden stil gestaan. ad I. Deze Leeuwen al Supports zijn mij nooit als op (1) Mieris I, 170 en 271.

Archief | 1856 | | pagina 11