18 10 eenen derden, voorstellende den Evangelist Marcus met den Leeuw en onder 110. 11 ook 's Genootschaps steen, voor stellende Johannes met den Arend. Dien van Lucas met den Stier of de Koe vond ik nog niet vermeld. Be ontmoeting van St. Hubert met het ILert. De fraaiste dezer twee is gevonden in het Spanjaardsgat bij het Vreeburg te Utrecht, en aan het genootschap geschonken door den Heer Directeur Jhr. Beeldsnijder van Voshol. Hij is beschreven door den Heer Leemans onder no. 13. Benige Krijgslieden met speren gewapendden Vijand zoo het schijntvervolgende. Van dezen werden drie stuks door mijnen Grootvader Dr. Samuel de Wind, in April 1793, in eenen verlaten hoek van het Slot Kraijestein bij Burgt te Schouwen gevonden onder eene menigte andere gemeene stee- nen. Hij vereerde er een aan dit Genootschap. Ik voeg er nu ook de twee andere bijom door vermeerdering onzer doubles de ruiling te gemakkelijker te maken. Hij is kor- telijk beschreven bij de Bast t. a. pl. pag. 343 en bij Leemans onder no. 20. Ben jongmaneene Juffer in het veld liefkozende. Beide zijn gekleed: doch de vrouw zit met ontbloote borst op des jongeling-s schoot. Korenschoven liggen op den voorgrond. Denkelijk dezelfde, dien de Heer Leemans onder no. 25 be schrijft als een man en vrouw, zittende in een boomgaard of tuin. (1). Tivee hoofden in Medaillons. De beide exemplaren zijn zeer geschonden. Beide hoofden schijnen eene in punten uitloopende kroon te dragen. Men leest op den eenen het jaar tal 1565. De eerste en laatste Cijferletters zijn echter zeer onduidelijk. Een dezer steenen (die zonder leesbaar jaartal) (1) Ook vermeld door den Heer V. v. W. in den Gids t. a.pl.bl. 46.

Archief | 1856 | | pagina 26