2.3 boren Ao. 1690 te Vlissingenin de Regten gestudeerd en gepromoveerd te Ley den (1) tot Schepen en Raad in Zyn Geboorte Stad verkoren Ao. 1715, en op reis gegaan nevens twee (2) aanzienelyke Heeren uit de NederlandenAo. 1718 eerst na Italien met voornemen niet langer dan 3 Jaaren uit te blyven en daar van daan na Constantinopelalwaar den eenen van liet Gezelschap, en in Egypten ook de an dere van hem afscheidden doch Zyn Ed. door de Weetgie- righeid van de eene na de andere plaats als verlokt, geraakte zoo ongevoelig als genoegzaam onwetende, over Afrika en Persia hier in India, en 't eerst Ao. 1726 op Ceylon, reisde, vervolgens eenige Jaaren in Moorsche Kleeding en Houding, dan met en dan zonder bediendens, waarvan veele niet anders wistenof hy was wezenlyk die hy verbeelde door de Mo- golsche Landen na Tibet, in groot Tartaryenquam voorts, na het voor de tweede maal getenteerd te hebben eindelyk onverkend en gekleed als een Chineese Mandarindoor groote Woestenyen en de berugte Muurwelke China en Tarta ryen scheid, tot Pekin, en na verloop van 14 Jaaren terug na Dhillywelke plaats Zyn Ed. tot twecmaalen bezogten de laatste keer een Ooggetuige geweest is van de verwoes tingen, die Thamas Couli Chan daar aangeregt heeftzeilde vervolgens Ao. 1740 met het Schip d Hoff niet altijd winter uit Bengale herwaartsen daar na in 't eerst van September na Malacca, met intentie van daar na Persia en dan verder te Land weder na Europa te keerendoch veranderde intus- schen van gedagten en quamna daar noch een binnenlandsch Reysje na denvermaarden Berg Ophir gedaan te hebbenop den 25 Aug. passato met het Schip Noordwolfsbergen voor de (IJ Den 15 Fcbr. 71 1 post disputationera de condictione indebid. (w.) (2) De eene was Mr. Jolian JEgidius v. Egmond van der Nyenburch, van Alkmaar, die in 1729 XL in Raade te Leyden geworden is, en na derhand als Extr. Envoyé naar Napels en Sicilien ging. Zie Reizen van Egmond van der Nyenburch en Johs. Heyrnan II deel bl. 395 en aldaar in de noot de aanteekening omtrent den Heer Van de Putte, (w.)

Archief | 1856 | | pagina 31