24 tweedemaal wederom hier ter Stedevoornemens om over Mocha of Persia, na de gelegenheid best viel, na Europa te retourneren." Eenige meerdere bijzonderheden M. H. zult gij vernemen uit de Notulen van het Perp. Committé van dit Genootschap van 29 Jan. 1793 waar opgeteekend is n De Heer Mr. N. C. Lambreclitsen heeftnamens Vrouwe Constantia Suzanna van Boesschot, Weduwe van Wijlen Mr. A. P. Lambreclitsen van Ritthem. in leven Raad en Oud- Burgemeester dezer Stad (te weten Vlissingen) en Oudste Directeur des Genootschapster herinnering der toegenegen gevoelens, die de overledene het Genootschap van deszelfs eerste oprigting tot het einde zijns levens had toegedragen aan het Genootschap aangeboden eene verzameling van hoorns, schelpen en andere zeldzaamheden door den Heer S. van de Putte, Raad dezer Stad en Oom der Vrouwe donatrice, op zijne reizen verzameld. Gemelde Heer van de Putte waszoo als de Heer N. C. Lambreclitsen er bij voegde, ten jare 1718 van deze Stad op reis gegaan naar Italien en voorts naar Constantinopolenwaar hem zijne twee reisgcnooten verlieten. Hij schijnt vervolgens door den Archipel zijne reis vervolgd te hebben naar Alexandrieu, door Arabien en Perzien op Cochin daar hij in Augustus of September J 7 24 zeer vermoeid aankwamliij is daar met veel onderscheiding behandeld de Koning van Cochin beschonk hem met een gouden armring en deed hem dien zelve aan de hand op den 9 September 1724. Op 't Eiland Ceylon 't volgend jaar rust genoten hebbende, nam hij in moorsche kleeding en costu me de reis aan door de landen van den grooten Mogol naar Thibet in groot Tartaryen. Zijn weetlust deed hem hier de kleeding aannemen van een chinescheu Mandaryn en dreef hem door de grootc woestijn van Tartaryen langs dien be- faamden muur die China van dat Rijk afscheidnaar Peking, Hoofdstad van China; 14 jaren daarna in 1740, kwam hij

Archief | 1856 | | pagina 32