27 plus un in 12: 2 vol. intitule récueil des Secrets curio- sités divers impression d'holande, plus autre in 12, le nou veau Miroir des urines une dicsionaire Latin Framjois de Joubert ou d'autre dicsionaire historique." Monseigneur n Je finis de vous écrire sans cesser de vous aimer je vousdrois estre plus prest de vous pour vous assurer de les- time et amitié que j'ay pour vous aurois jusqu'a toute ma vie. C'est le plus zêlé de vos seruiteurs le tres humble avec une profond respect avec une soumission possible. Monseigneur Yotre tres humble et tres obeissant fidelle serviteur MARTIN." De vermelding der afgezondene Schilderijtjes prikkelde natuurlijk de nieuwsgierigheid der Neven en Erfgenamen en vernomen hebbende dat die met eene andere scheepsgele genheid in handen gekomen waren van den Heer Kornelis Harthals, Koopman te Amsterdam, reclameerden zij die, met dat gevolg, dat zij al spoedig in het bezit daawan gesteld werden. Schatten waren het wel niet! Oordeelt zelve M. H. Het zijn afbeeldingen van de Minnaressen van den grooten Mogol, gelijk wij met zekerheid kunnen besluiten, uit bijna gelijke af beeldingenvoorkomende in vai.ektijn's Beschrijving van Oost-Indie, in de beschrijving van het Hof van den grooten Mogol, IVde deel. Een en ander werd nader door den Voorzitter Lambrecht- sen op den 3 Februarij 1803 aan dit Genootschap ten ge schenke gegevenmet het houten inktpotje't welk de Heer van de Putte op alle zijne reizen bij zich gedragen had. Deze reliquie is echter geheel doorwormd en vermolmd geraaktten laatsten geheel vergaan. Gij ziet M. H.dat er dus hier geen spraak kan zijn van eenen Heer Hulde of IluddeBurgemeester van Middelburg. De verwarring is bij d'Israëli daaruit ontstaandat indedaad te dier tijde de Heer Herman van de Putte, Neef van

Archief | 1856 | | pagina 35