31 J Jet schrift, de wijze der verkortingen, de spelling en au dere uitwendige kenteekenen doen ons dit 1ISS. tot de tweede helft der XII Eeuw brengen, en de inhoud is daarmede ner gens in strijd. Aan het slot leest men in roode Letters codex sancti bavonis gandensis ecclesiae. siquis eum abstulerit vel folium inde absciderit nisi eccle siae satisfecerit reds ex hoc anathema sit. amen. Dit Anathema strekt onder meer ten bewijze der oudheid van dezen Codex, (verg. Dom. de Vaines Diction, rais. de Diplom., t. II, op 't woord Imprécation, waar hij zegt: Passé le milieu du XII siècle les imprecations deviennent rares partout. Le XIII siècle en m.ontre encore mais hien rarementquelques tracesmais dest igi cpdelles jinissenf). De inhoud is hoofdzakelijk als volgt I. Vila Karoli Magni Imperaloris jussu Friderici Augusti conscripta (fol. 147) en als onderdeel daarvan II. De zoogenaamde Historia de vita Caroli Magni et Ko~ landi, door Tulpinus of Turpinus (fol. 4776 verso). III. Eginhardi Vita Caroli Magni Imperatoris (fol.8096 r.). IV. Een Vervolg op Beda's Historia Ecclesiastica gentis Anglorumdoor eenen ongenoemden (fol. 98 verso 197 verso)en V. Walterus Arcliidiaconus Morinensis Ecclesiae de Vita et interfectione gloriosissimi Comitis Flandriae Karoli. (fol. 197 verso 226 verso). Beschouwen wij elke dezer afdeelingen iets nader: I. vita karoi.i magni imperatoris jussu friderici augusti consciiipta. Het eerste stuk dan is het Leven van Karei den Groote, beschreven op last van Keizer Erederik I of Barlarossatij dens deze zich te Aken bevindende als vurig bewonderaar

Archief | 1856 | | pagina 39