IV stof. Bleef deze herinnering sedert vele jaren zonder gevolghet genoot schap vleit zich dat het thans geopend Archief aan vele hooggeschatte mede leden eene gereede aanleiding zal geven om het met de vruchten hunner studiën te verrijken. Dat bij voorkeur zoodanige onderwerpendie éénig punt van aanraking met Zeeland hebbenhetzij op het gebied der natuur kundige hetzij op dat der historische wetenschappengewenscht worden, behoef t geene melding. Godsdienstige of staatkundige vraagpunten houdt het genootschap liefst buiten zijnen werkkring. Het geringe debiet H welk meestal aan de werken van geleerde genoot schappen te beurt valt, heeft de uitgevers genoopt tot het verzoek om dit Archief bij zeer kleine stukken in het licht te geven, ten einde aanvankelijk niemand tegen den prijs kunne opzien, en die dan liever met eenigen meer deren spoed elkander te doen opvolgen Dit verzoek scheen billijken gaarne wendt het genootschap op die ivijze eene poging aan om door eene gemak kelijker verspreiding dezer stukjes een ruimer debiet daarvan te bevorderen. Voor spoedige opvolging wordt gezorgd; het tweede stuk is bereids ter perse en de stof voor een derde voorhanden. Dn hiermede zouden wij dit voorberigt kunnen besluiten, ware het niet dat wij omtrent de plaat der zegels van Middelburg, behoorende tot de memorie van mr. jacob verheye van citters, het volgende wenschten op te merkenOp bladzijde 9 wordt gezegd, dat het eerste dier zegels een Contrazegel heeftwaarop geen Arend staat." Intusschen komt in no. 1 der plaat er wel degelijk een Arend op voor. De plaat is vervaardigd naar de oude in was afgedrukte zegels zelve, ons te dien einde door den tegen- woordigen eigenaar daarvan, Jhr. c. a. rethaan macaré, welwillend afge staan. Wij hebben het er voor gehouden dat het dezelfde zijn, die de heer

Archief | 1856 | | pagina 4