71 St. Geerstraete op beyde syden. St. Jaiistraete (leu hoek achter hoff ofte 't Susterstraetken. d1 Oostzyde van 's Gravenstraete van den houck van de Langen delft ende streckende voort naer de Beestemarct tot den houck van de Hoogstraete incluis, tot den houck van den Burch over de syde van Gauvenburch. hiertoe behooren beyde de zyden van de Nieuwe Haven. 'T WEST MONSTER. Begint van 't brune cruis op den Burcht naer de Marckt, den houck omme ende Noordstraete op beyde syden tot bet buys mette drie torekens. 'T geheele Sebastiaenstraetken. De Costerstraete tot aen het Cheis ende het Augustyn- straetken. 'T schoolstraetken van Abrahamsschoot op Jaffa. De Corte en de Lange Gortstraete met de Beestemarct totte Vlissingsche poorte op beyde syden. Dc Langhevyle op beyde syden. Den Gheer op beyde syden. De Westsyde van 's Graevestraetken daer het Vosken 't liouckliuys af is ommegaende tot 't Handsvat. Hiertoe dient't gene buyten de poorte is genoemt den Hay man 1). 'T NOORDMONSTER. Begint van 't huys met de drie Thorenkens in de Noord straete op beyde syden tot de Noordpoorte. 1) De bedoeling van dezen regel isHiertoe dient al hetgeen buiten de (vlis singsche) poort ligtdat is .'hetgeen men noemt den Uayman. Men schijnt, doch ten onregtc, dien regel zoo opgevat te hebben, als of er stond de poorte genaamd den Ilayman, van daar waarschijnlijk de stelling dat er in der tijd werkelijk eene poort van dien naam bestaan heeft 'tgeen ik, op genoegzame gronden, boven reeds ontkend heb. Mijn gevoelen wordt dus hierdoor volkomen bevestigd.

Archief | 1856 | | pagina 79