66 Eene munt van eenen koning hendrik van Engeland, wei- ligt van den derden van dien naam, op de T/z. met den naam van den muntmeester gilberto voorzien, 12161271. Eene munt van alexandeii ii of in van Schotland, 1214 1285. Eene munt van Tyrol, van de 15" eeuw. EenVlaamsch oordje, van philips den goeden. Den duyts, Notice sur les anciennes monnaies de Flandre etc. PI. XII, n°. 71,1430—1467. Een halve stuiver van den zelfden. Een sixpence van koningin ei.isabeth van Engeland, 1558 1603. Een muntje van koning ehanuel van Portugal, 14951521. Het verblijven van vele dezer laatste munten op het Walcher- sche strand, kan aan toevallige oorzaken, aan schipbreuken, enz. worden geweten. Hiermede de gevondene munten afgehandeld hebbende, blijft mij nog over, een woord te zeggen van de bevolking, waarvan de munten afkomstig zijn, van hare woonplaats, zeden en ge bruiken, voor zoo veel die zijn op te maken uit eenige voorwer pen van kleeding, van beroep en huisselijk gebruik, welke bij en nevens de munten zijn gevonden. Hiervoren heb ik gezegd, dat er nog sporen van woningen in de nabijheid van de oude begraafplaats bestonden, en dat deze bekend waren onder den naam van de verdronkene woningen der oude Gothen. De heer cannegietee in zijn H.S., Bijvoegsel 4, dien naam als algemeen bekend beschouwende, is van oordeel dat die afkom stig is van de invallen der Noormannen, daar toch vroeger een gedeelte van Zweden als Gothland bekend was, en daaruit de stroom van Oost- en West-Gothen over Europa is heen gevloeid; hij meent echter dat de nederzetting op het Noorderstrand van AXalcheren niet is toe te schrijven aan de verwoestende krijgs lieden van de 6e tot de 9e eeuw, maar aan handeldrijvende koop lieden uit het noorden, die aldaar in lateren tijd hunne koopwaren 'n loodsen of schuren opsloegen naar de hun daartoe verleende

Archief | 1856 | | pagina 70