29 Escrire a ceulx de Bois le Due. Escrire a moil frère 1). Voorts wordt liet eene ruwe schets van het geen de gedepu teerden der vereenigde gewesten op de vergadering te Antwerpen zullen voordragen aan de gedeputeerden te Utrecht, bijzonder omtrent het antwoord, dat men aan den hertog van Anjou geven zal. No. 10. Een brief van Don Juan van Oostenrijk, uit Luxem burg geschreven den 14 October 1577, aan den raad van finan cien te Brussel. Hij gelast die raden om zich oumiddelijk bij hem te Luxemburg te vervoegen, ten einde zoo als het behoort hunnen dienst aan den koning te bewijzen. Deze brief is van den zelfden dag, als de uitgebreider missive van Don Juan aan de staten-generaal te Brussel, welke Bor heeft medegedeeld Xde boek, p. m. 294. No. 11. Brief of apostille van Philips II uit Madrid den 20dec.l577 (welke apostille is onderteekendPhle. Par ordon- nance de S. M. Vennetieres) op een request gepresenteerd dooi de staten-generaal der Nederlanden te Brussel den 8 sept. 1577, waarbij zij eenen anderen gouverneur verzochten dan don Juan. Dit request is door Bor medegedeeld in zijn Xlde boek, fol. m. 282 vso, gelijk hij ook in het Xlïde boek (fol. m. 16) den in houd der apostille opgeeft. No. 12 en 13. Twee brieven van den aartshertog Matthias. De eerste van 20 oct. 1578 aan de gedeputeerden uit de staten- genl. te Gend betrekkelijk de onlusten aldaar. Verg. Bor XlIIde boek fol. m. 68, 69. De andere van 8 nov. 1578 //aan de staten van Zeelandt oft haere gecommitteerde"zijnde een brief van voorschrijving voor zekere Anna Cortens wonende te Aarschot, 1) Te weten aan graaf Jan van Nassau.

Archief | 1857 | | pagina 29