30 No. 14. Brief van de staten-genl. der Nederlanden te Ant werpen vergaderd van den 7 October 1579 //aan mijne heeren repraesenterende de staeten van den lande ende graefschap van Zeelandt," houdende aanmaning om te betalen/" 300, zijnde hun aandeel in de kosten gemaakt door de gedeputeerden van hertog Casimirus in de herberg te Antwerpen. Zeer merkwaardig om het zegel voorstellende een leeuw met een bundel pijlen (5 stuks) in den éénen en een zwaard in den anderen poot. Verg. Wag. VII, 280, JFijn. Bijv. bl. 91 en vooral s'Gravezande, Unie herdacht, bl. 7 noot (e) en bl. 116. No. 15, 16. Twee brieven van den graaf van Leycester. De eerste uit Utrecht 5 nov. 1586 aan gecommitteerde raden van Zeeland, behelzende een verzoek tot losgeving van een aange haald schip met 21 lasten rogge: de andere uit Vlissingen den 22 nov. 1587, dus weinige dagen vóór hij voor altijd deze lauden verliet. 1) Deze laatste is gerigt aan gecommitteerde raden en aan de regering van Middelburg en ieder hunner in 't bijzonder, en houdt een verzoek in, om, vermits mevr. de prin- cesse douarière (Louise de Coligny) besloten had om zich met der woon te Middelburg te vestigen, aan haar te willen inrui men het beste gedeelte van het kwartier 't welk hij te Middel burg zijnde betrokken had. (Ilc meen dat hij het huis in den Langendelft bedoelt, later bekend als het West-Indisch huis, nu de Stadsschool voor minvermogenden). Of Louise de Coligny hiervan gebruik gemaakt heeft, is mij onbekend, maar in 1588 en vervolgens woonde zij in dat ge deelte van het Abdij-gebouw, 't welk thans door den heer com missaris des konings betrokken wordt. No. 17. Brief aan gecommitteerde raden van Zeeland ge schreven uit Stepene den 12 mei 1587 door don Antonio, natuur lijke zoon van den overleden koning Emanuel van Portugal. Deze don Antonio noemde zich koning van Portugal ofschoon 1) Hij vertrok 4 december uit Vlissingen naar Engeland.

Archief | 1857 | | pagina 30