31 Mips de 11° dat rijk reeds sedert 1580 aan Spanje gehecht had. De brief die geteekend is: Vostre buon ami Rey, houdt in dat hij om den gemeenen vijand afbreuk te doen, zijnen zoon Ema nuel had willen zenden aan de staten gen1, en aan hen, maar dat deze ziek geworden was, en hij daarom Diego Betalho zijnen staatsraad aan hen afvaardigde, met verzoek dezen als zoodanig alle geloof te verleenen enz. De daarin vermelde prins Emanuel is dezelfde die eenige jaren later (1597) zeer tegen den zin van prins Maurits diens zuster Emilia huwde 1). No. 18. Brief van Jacobus VI koning van Schotland aan de staten van Zeeland, gegeven te Lislebourcj den 30 mei 1589, houdende kennisgeving dat hij den heer van Danielstone benoemd had tot conservateur van den Schotschen handel te Veere. Deze brief van denzelfden vorst, die later Elizabeth opvolgde en als Jacobus I, koning van Engeland en Schotland, bekendis, is merkwaardig om het schoone en bij uitnemendheid leesbare schrift, zoo gunstig afstekende bij dat der Eranschen, Duit- schers en Nederlanders uit dat tijdvak. No. 19. Brief van Hendrik delVde aan de staten van Zee land Mes tres cïters et bons amis les Elats de Zelande), geschre ven te Chartres den 16 October 1593, houdende kennisgeving- dat eene vloot van ruim 30 Spaansche oorlogschepen onder zeil gegaan was, met oogmerk om de engelsche en nederlandsche vloot op de rivier van Bordeaux te komen bestoken, enz. No. 20. Eigenhandig geleekende brief van koningin Eliza beth aan hare goede vrienden de heeren staten van Zeeland, ge schreven uit Westminster 21 november 1595 (get. Vostre bien 1) Zie {de Beaufort). Leven van Willem I, 737. Iiooft, Ned. hist., bl. 250. Bor, XXIIste boek, fol. m. 92, XXXIIIste boek, fol. 75 en volg., en XXNIVste boek, fol. 2123. Aitzema, I 450. Grotins, pag. 300.

Archief | 1857 | | pagina 31