32 affectionnée Elizabeth 11.) en betreffende het herstellen der for tificatiën van Vlissingen. No. 21. Eigenhandig geteekende brief van Hendrik 1Y, koning van Erankrijk, geschreven uit Parijs den 18 aprill597 aan gecommitteerde raden van Zeeland, zijnde een geloofsbrief voor zijnen ambassadeur den heer de Buzanval. No. 22 tot no. 26. De vijf volgende brieven zijn alle afkom stig van leden van het geslacht van Willem den le en belangrijk' al ware het alléén om hunne eigen handteekening. a) Een brief van Louise de Coligny, 's prinsen douarière, van 12 jan. 1599 aan de staten van Zeeland, houdende recom mandatie der belangen van den heer de Cormont als schoonzoon van vrouwe Michelle du Bois, ten aanzien van eenige in Wal cheren gelegen goederen, afkomstig uit het sterfhuis van Maxi- miliaan van Borssele, graaf van Laterdale. b) en c) Twee eigenhandig geteekende brieven van Philips, grave van Hohenloo, schoonzoon van den prins (als gehuwd met diens oudste dochter Maria), beide uit St. Maartensdijk, de eene van 6 augustus 1594 en de andere van 17 julij 1600, beide aan gecomm. raden van Zeeland. d) Eigenhandig geteekende brief van Henri de la Tour, vi- comte de Turcnne, mede schoonzoon van den prins, als gehuwd met diens dochter Elizabeth; geschreven uit Parijs den 8 jan. 1599 aan de staten generaal omtrent dezelfde zaak als de hier- voren behandelde brief van Louise de Coligny 1). eEigenhandige brief van Justinus van Nassau, luitenant admiraal van Zeeland, natuurlijke zoon van den prins, geschre ven uit zijn schip tusschen Bye en Douvres den 19 junij 1599 aan der staten pensionaris den heer Boels, te Middelburg. 1) Hij was vroeger gehuwd geweest met Charlotte de la Marckwa tot de her vorming overgegaan, en verkreeg toen tot gemalin Elisabeth van Nassau (dochter van Willem I en Charlotte de Bourbon). Uit dit laatste huwelijk werd onder ande ren de beroemde Maréchal de Turenne geboren.

Archief | 1857 | | pagina 32