58 De generaal majoor Martuchewitz, inspecteur generaal dei- artillerie en genie, eene aanschrijving ontvangen hebbende van Z. Exc. den minister van oorlog van 13 van slagtmaand 1810, houdende, enz. Zoo is het dat bovengemelde generaal majoor aan de intentie van Z. Exc. den minister van oorlog voldoende, hiermede den welgemelden le luitenant Ackermans uit deszelfs dienstbetrekkingen als aide de camp ontslaat, en zich tevens verpligt vindt aan deszelfs verdiensten hulde te doen, met aan denzelven het vereerende getuigenis te geven, dat hij de hoogste goedkeuring van hem, generaal majoor, medeneemt over de ge trouwheid, den ijver en naauwkeurigheid, waarmede hij len luit. Ackermans zijne "werkzaamheden verrigt heeft, waartoe hem zijne uitmuntende talenten, gevoegd bij een minzaam caracter, bijzonder in staat stellen en den meergenoemden generaal majoor ruime vrijheid geven hem 1™ luitenant Ackermans als een ver- dienstvollen en volmaakten officier aan te bevelen." Deze aanbeveling had ten gevolge dat hij reeds in de volgende maand van den minister van oorlog kennis ontving dat hij vol gens zijne anciënniteit onder de lieutenans de l'état major van het corps imperial der genie gerangschikt was. Minder aange naam was hem misschien het slot van den brief: u Vous jouirez, dus besloot de minister, en votre qualité, du traitement annuel do fr. 1500 qui y est attribué." Van de geldelijke zijde be schouwd, had hij het dus met al zijne verdiensten nog niet ver gebragt; doch dit werd alras door opvolgende bevorderingen vergoed. In julij 1811 verkreeg hij den graad van //Capitaine en premier dans la 6emo compagnie du 3ome batt. de sappeurs," en in het volgende jaar werd hij als kapitein van de 3ae klasse bij den staf van dat korps geplaatst. Gedurende het grootste gedeelte van den tijd der overheer- sching was hij aan den Helder en te Texel met de fortificatie- werken aldaar, en met het opnemen van de kusten van Noord- holland, uit het oogpunt der militaire verdediging, belast. Hij stelde hierover eene uitvoerige memorie vergezeld van eene mili taire kaart, en zond die op aan zijnen chef. Zoo verdienstelijk

Archief | 1857 | | pagina 58