79 ondervond, dat het na eenige weinige veranderingen en augmen tation ten gevolge der gemaakte remarques van wege de gecom mitteerden van Zierikzee en van Middelburg met éénparige bewilliging gearresteerd werd. Reeds den 21 september daarop werdbesloten, hetzelve ten fine van publicatie en affixie te zenden aan de magistraten van de steden en plaatsen dezer provincie, en aan debeide hoven vanjustitie in Holland; mitsgaders aan de leenmannen Bewesten en Beoosten Schelde, om zich voortaan, zoo veel ieder aangaat, daarnaar te reguleren en te gedragen. (30) "Wanneer men in aanmerking neemt, hoe het aanbieden van het concept, het in behandeling brengen, het aannemen van hetzelve, alles geschiedde in het zoo opmerkelijk kort tijdbestek van elf dagen, en hoe ter vergadering er over niet ééne, zelfs niet nog zoo korte redevoering gehouden is, dan zou men (ten minste in onze dagen) genegen zijn tot een minder gunstig oor deel er over. En echter! tot welke geheel tegenovergestelde resultaten wordt men niet bij eenig nader inzien gedrongen. Zonder dat het noodig zij, om met liet reglement in de hand de onderscheidene bepalingen er van in haren aard en strekking voor te stellen, zij het genoeg, dat wij opmerken, dat men reeds bij eene eerste inzage al dadelijk getroffen wordt door de duide lijke wijze waarop men geslaagd is de nuttigste verordeningen, kernachtig in een beperkt getal artikelen zamen te vatten, en zal men instemmen met hen, die het als een waar model van wet geving aanprijzen. Op het gezag van bevoegde beoordeelaars mogen wij liet ge tuigenis afleggen, dat hetzelve reglement van 1751 zich ken merkt door voorschriften, welke zoowel de belangen waarborgen der schipbreukelingen, als dergenen, die met eigen levensgevaar hulp aanbrengen, welke zoo wel de regten handhaven der eigenaren, die door den zeeramp werden getroffen, als dergenen die het opzigt op de redding uitoefenen, of aan wien de onbe heerde goederen vervallen, voorschriften, welke te doelmatiger zijn,nademaal ze bevestigd worden door behoorlijke strafbedrei gingen, nademaal de uitoefening er van werd opgedragen en

Archief | 1857 | | pagina 79