23 met deze woorden zij die wonen in liet ambacht van den Haijmanzij die wonen onder de wachta cle Delf en zij die wonen onder de wagtha de Burgli, uitgezonderd zij die wonen tussclien de bruggenaamd Iloulaliggende onder de Burg en Cranenburg," en nog op een testament van 1301 van zekere Vergheijle Ilozemond's weduwe, rakende de stichting eener ka- pellerij in de Noordmonsterkerk waarbij zij de landen, voor de kapellerij verbonden, aldus omschrijft: 5 gemeten bouw land, nevens de muren der stad Middelburg aan de zuidzijde, in de procliie van Westmonster, nabij liet huisje van St. Ni- colaas, tussclien het land van IJdzelieve de Steenhuize, aan de zuidwestzijde, en tussclien het land van Boudijn Weelde kens aan de noordzijdeen tussclien den weg die geleidt naar Barrewoudsvroedenaan de oostzijde; een stuk grond, gelegen in de straat genaamd Brugge, nevens Cranenborgh aan de zuidzijde, en tussclien Boenenwalaan de westzijde, en aan de oostzijde 's Gravensteen; nog een stuk land, gelegen binnen Middelburg enz.," doch genoeg om u te hebben kunnen doen opmerken de namen CranenburgBarrewoutsvroeden Brugge en 't Boenenwal, als die van straten of wegen binnen deze stadwelke niemand onzer thans meer zou weten aan te wijzen. Van niet minder belang is hetgeen wij uit onze oorkon den inzonderheid uit de namen der getuigendie bij liet pas seren of zegelen tegenwoordig warenkunnen leerenten op- zigte van een aantal oude aclelijke geslachtenzoo als die van RitlhemWelzinge, NieuwerveKoudekerke, MeliskerkeZou- telaiule enz., die in het geheel nieten anderezoo als van Souburg Baarsdorp enz., waarvan slechts enkele namen bij schrijvers, zoo als te Water, in zijn Hoog adelijk en adelrijk Zeelandgenoemd zijnen die nogtans in onze stukken in grooten getale voorkomen. Evenzoo is het gesteld met be trekking tot de burgerlijke ambtenaren en collegiën, waarvan wij daarinvroeger niet bekendenamen ontmoeten zoo als van een aantal consiliarii of raadslieden der graven, van bal-

Archief | 1859 | | pagina 23