30 B IJ L A fi 1? B. OttoBisschop van Utrecht bevestigt de giften zijner voorgangers van goederen aan de herk van St. Maria te Middelburg 'j. Otto, Dei Gratia Trajectensis Episcopus Uriiversis prae- sentia visuris in perpetuum Salutem. Possessiones et omnia, quae ab Antecessoribus meïs bone memorie, videlicet Godo- boldo, Andrea, Herberto, Ilarmanno, Godefrido, Balduwino, ïehodrico, Ottone, Willibrando, Ecclesie S. Deï Genetrieis Mariequae est in Middelburgli concessa sunteadem omnia cum liiis, quae a populo utriusque sexus acquisita vel deinceps aoquirenda sunthuic loco intitulato ob honorem Beate Marie et propter petitionein Theobaldi, ejusdem loei Abbatis, sieut juste et rationabiliter possidenturin presenti scripto confir- mamus, in quibus hoe propriis exprimimus vocabulis: Eccle- siam in Subburch cum appendentiis suïs, videlicet Subbur- ghendyk, Cats et Zino 2) Bakaerke, Vlissinghe, Commers- kaerkeOistersubburchRithem s) cum tota decima et cum oblatione Altaris et tota terra ad earn pertinente, Westmon ster dimidiam partem cum dimidia parte decimarum et dimi- 1) Dit belangrijk stuk is reeds door van Mieris (Charterb. I, 243) uit gegeven docb zeer gebrekkig. Wijlen de lieer Archivarius de Jonge heeft in der tijd, ten verzoeke van den Heer S. de Wind, het stuk gelijk het bij van Mieris voorkomt, naauwkeurig vergeleken met den Codex E. L. 13 ter Leenkamer van Holland waaruit Bockenberg wiens LIS. van Mieris volgde, het ontleend had. Naar de Collatie, die door den Heer de Jonge eigenhan dig onderteekend is geven wij alsnu dezen meer naauwkeurigen afdruk. 2Hiervoor heeft van Mieris Etzine, 't geen tot misslagen heeft aanleiding gegeven. Nu blijkt het dat in het Handschrift E. L. 13 werkelijk staat et Zino't geen dus de gissing dat hier, even als in het Charter van Jan van Nassau, et Zinoudslcerlce moet gelezen worden, bijna tot zekerheid verheft. 3) Hiervoor gaf van Mieris Uit/iem,

Archief | 1859 | | pagina 30