36 Jlu'. Ciiristoefel Butkens heeft nagelaten eene geslacht lijst van den stam van Borssele en van deszelfs voornaamste takken in het Fransch, die ik gezien en vergeleken heb met verscheidene andere zoo gedrukte als ongedrukte lijstenmet welke dezelve, zoo veel het wezen der zaken aangaat, vrij naauwkeurig overeenstemt. Jhr. Bruynink van Wijngaarden, wiens geslachtlijst te le zen is bij S. van Leeuwen 2)vind ik door den heer Ruisch de Bruin in zijne Genealogie van den Huize van Borssele 3) geroemd als zeer curieus en wordt hem daar toegeschreven eene genealogie van Borssele met wapenen, doch welke ik niet onder het oog heb gehad. Jhr. Caret, van Rietwijk, van Hollandschen adel, wiens stamboom geboekt is door S. van Leeuwen 8), wordt hooge- lijk geprezen door Butkens wegens zijne kennis en het me- dedeelen van vele fraaije stukken over de genealogiën; en Boxhorn 4) getuigt, dat hij een geslachtregister van de Ileeren van Borssele, Heeren van ter Yeere, heeft geschreven en opgemaakt; maar 't heeft mij niet mogen gebeuren dat te zien. Jhr. Gerard Schaf.p, Raad ter Admiraliteit van Zeeland wegens Amsterdam, wiens stamlijst S. van Leeuwen om standig beschrijft, wordt door den Hoogleeraar Boxhorn0) hoogelijk geprezen; daar hij, sprekende van de Nederlandsche munten, zegt: „de welcke alle met groote moeyte versamelt, en de kosten doen snyden by den seer te achtenende in kennisse van den ouden ende nieuwen toestandt van de Ne- derlanden uytmuntende Gerard Sciiaep, Gheoommitteerde ter Admiraliteyt van Zeelandt, in den opslach van een boeck alle ghelyckelyck met den eersten vertoont sullen werden doch hetwelk, zoo verre mij bekend is, niet aan 't licht is gekomen. Bat. III. Bladz. 10351044. 2) Fol. 34 en 83 vso., M. S. S) Bladz. 1067—1072. 4) Op Reigersbkrgh, le. dl., bl. 217. s) Bladz. 10781083. 6) Op Reigersbergh, le. dl., bl. 467.

Archief | 1859 | | pagina 36