38 lijst, iu Brabant, Vlaanderen, Holland, Zeeland en Utrecht zelf op te zoeken en te doen opzoeken door anderen alles wat er van 't geslacht van Borssele te vinden was in abdijen, kloosters en kerken, op kasteelen, poorten, wapens, grafzer ken, vensters, glazen enz., hetwelk hij deed naschrijven of afteekenenniet alleen van den echten stammaar zelfs van de bastaarden of natuurlijke kinderengelijk hijonder an deren vóór de Nederlandsche beroertente Axel in Vlaan- deren heeft doen uitteekenen eene zerkgelegen in het koor „der kerk" (die in het jaar 1574 door de Vlissingers is ver brand) „waaronder begraven waren Wolphaert van Borssele alsmede zijne vrouwen daarop het wapenzoo hij dat moet gevoerd hebbenhet wapen is Borssele, gebroken met een filet. De zerk is overdekt geweest met motaïl (metaal)waarop hij in figure lag geheel in 't harnasmet deze inscriptie. 1lier licht Wolpliaerl van BorsselenBastaerd myns Iieeren Hendrik Graeve van GrooleveltHeere van der V'eere Bidder van de Ordre van den Gulden Vliese, die sterf in 't jaer omes llee- ren1502. Bn Jonkvrouw Jaquelina van de Cappelle, Dochter „van Jonas, Wolphaerts Geselueededie sterf den 14 Dec., in ,,'t jaer onzes Iieeren 1497." Zoo als ik in een mijner hand schriften aangeteekend vind, overeenstemmende met hetgeen Smallegange van hem verhaalt. Van deze geleerde liefhebberij des graven van Egmont vind ik in mijne handschriften dikwijls gewaagd, en meest in het Graefschap van Zeeland des Edelen Ileere van Grijpskerke" en in de Genealogie van den heer Buiscii de Bruin," die beiden de verzameling van de gedenkstukken of de geslacht lijst met de preuves, door den graaf van Egmoni opgesteld of doen opstellen, moeten ingezien en gehad hebben, alzoo zij er vele merkwaardigheden uit aanteekenen. Maar of de zelve nog, en waar ter plaatse, te vinden zijn, heb ik niet kunnen ontdekken. Bladz. 393.

Archief | 1859 | | pagina 38