50 rits te verdedigen; althans hij heeft die Remonstrantie en het antwoord der Edelen beide onderteekend, gelijk de gedrukte bijlagen op het request der Edelen van Zeeland van den jare 1615 sub literis G en K uitwijzen, en in de vergade ring der Heeren Stalen overgebragt J); zijnde daarenboven door de gezamentlijke Edelen op den 18 September 1615 ge committeerd tot den ontvang van die penningen, mitsgaders de distributie van dezelve, noodig tot de verkrijging van de herstelling boven vermeld, volgens het oorspronkelijke hand en verbandschrift, dat ik gezien heb en waarvan een afschrift onder mij is, hetwelk ik in druk heb uitgegeven in de voor rede en het naberigt voor liet Iïoogadelijk en Adelrijk Zeeland Jr. PIETER VAN TUIJL VAN SEROOSKERKE, heer van Maalstede, Capelle, Heerjansdam. Hij was de zoon van .Tr. Philibeiit voornoemd en erf genaam der geleerdheidsliefde zijns vaders, die aan hem na liet het beroemde Wapenboek der Edelen van Nederlanden bijzonder van Zeeland, naar het getuigenis van zijnen ambt genoot in den Raad van State Jr. Jacob van Boussele van der Hooge, die zijn lieve vriend was, met wien hij voorde laatste reize in de jaren 1651 en 1652 de herstelling van het Lid der Ridderschap en Edelen in Zeeland, maar zonder ge- wenscht gevolg, heeft pogen te verwerven. Men mag veilig onderstellen, dat hij het Wapenboek zijns vaders niet alleen zorgvuldig heeft bewaard en den liefheb beren dezer zinnelijkheden medegedeeld maar dat hij het ook zal hebben versierd en voltooid, schoon zulks misschien met volle zekerheid niet zoude kunnen worden bewezen, mits hij geen mannelijke nakomelingen heeft nagelaten, en zijne twee dochters, de eene in Gelderland, de andere in Overijssel, aan Edelen zijn getrouwd s). Notul. van Zeeland van 17 Sept. 1615 en 9 Maart 1616. 2) BI. 143. 3) Smallegange, bladz. 694.

Archief | 1859 | | pagina 50