Jr. IIIEROMIÜS V.U TUIJL VU SEROOSKERKE, heer van Stavenisse. 5L Voorts is liet zeer waarschijnlijkdat men aan hem schul dig is het vervolg der Blaffaerts of Lijden der Edelen van Zee land, eertijds door zijn' oom Jr. Hendrik van Serooskerke aan W. van Gouthoeven opgegeven. Dit mag men besluiten omdat, daar de vorige lijst maar liep tot opgemelden Jr. Hendrik, de latere, door Boxhorn geboekt, in het geslacht van Tüiji. van Serooskerke vervolgd is tot het jaar 1640 en tot op onzen Jr. Pieter en zijn' broeder Hieronlimüs. Dit is te zekerder, omdat er na den dood zijns vaders, die voorviel in het jaar 1639, niemand bekwamer was dan hij om eene naauwkeurige lijst der Zeeuwsche Edelen op te ge ven uit zijn en zijns vaders Wapenboekwaarvan misschien op dien tijd nog geen of weinige afschriften of nateekeningen waren afgegeven, doch waarvan ik de lijst heb doen drukken in mijne voorrede voor het lloogadeüjlc Zeeland gelijk ik ook uit zijn wapenboek de meeste wapens der Edelen van Zeeland heb aan liet licht gebragt. Dus kan men op de aan gehaalde Blaffaert der Edelen bij Boxiiorn volkomen staat makendat dezelve echt en in allen deele geloofwaardig is. Deze volgde de voetstappen van zijn' oom Jr. Hendrik, van zijn' vader Jr. Philibert en van zijn' ouderen broeder Jr. Pieterallen hiervoren vermeld, in de liefhebberij dei- geleerdheid en kennis der regten van den Zeeuwschen adel. Toen de Edelen hun laatste smeekschrift overgaven ten jare 1651, om weder te verkrijgen het regt hunner voorvaderen ter staatsvergadering van Zeelandtoonden zijhoeveel ver trouwen zij op zijne kennis en bekwaamheid stelden. Want schoon hij hun request noch had helpen opstellen, noch on derteekend had, verkozen zij echter hem benevens Jr. Ja cob van Borssele van der IIooGE, om hetzelve te onder steunen bij de Staten en bij de steden aan te dringen en i) Op Rkigkrsbkbgh, 2e. dl. bladz. 357358. 2) Bladz. 118128.

Archief | 1859 | | pagina 51