60 „pertinente genealogie van dit geslacht, geschreeven met de eigen hand van wijlen heer Gillis van Wissekerke heere van Couwerve. Edog om niet te gaen buiten mijn gewoonte derve die hier niet insereeren." Hetwelk te wensehen ware dat hij gedaan had, omdat dezelve nu te vergeefs gezocht is J). Jr. JACOB VAA GRIJPSKERKElieer van Grijpskcrke cn Poppcudamme. Kort nadat ik liet. elfde kapittel van 't Graafschap van Zeeland van dezen Edelen Heer had uitgegevenben ik mag- tig geworden een ander handschrift van datzelfde werkhet welk beter geschikt en vollediger is dan hetgeen ik te voren bezat; zijnde met eenige aanteekeningen of van den edelen schrijver of van iemand anders opgehelderd en vermeerderd en waarschijnlijk tot de drukpers gereed gemaakt. Ik vind daarin de volgende kapittelen in deze orde, be halve eene aanmerkelijke voorredeonderscheiden van den brief van opdragt, die in hetzelve achteraan staat: 1. behelzende eene korte beschrijving van Zeeland, bl. 732; 2. van al de geslachten der graven van Zeeland, bl. 3848; 3. van het regt van successie in de landen van Holland en Zeeland en hulding der graven; bl. 4956. 4. van de pretensiën der Roomsclie keizers op Zeeland gemaakt, bl. 5972; 5. behelzende de pretensiën op Zeeland Bewesten de Schelde, bl. 73—96; (Hier is op den kant bijgevoegd: pretensiën van Brabant, vide Butkens, p. 290); 6. van de Staten van Zeeland, bl. 97117; 7. van het eerste lid der geestelijkheid van de drie Sta ten van Zeeland, bl. 119125; 8. van de Ridderschap en Edelen van Zeeland represen- J) Cf. onderzoek, waarom de Zeeuwsche edelen 't compromis niet teeken den, M. S. bl. 18, 19, [gedrukt in J. W. te Water, Hist, van het verb., dl. I, bl. 188225]. Zie ook M. Butkens, Nobiliaire des Pays-bas1.1 1». 334, 385. (J. W. te Water).

Archief | 1859 | | pagina 60