6G godsdienst zijn opgevoeddaar integendeel zijn oudere broe der, Jr. Pibter van der IIooce, lieer van ter Hooge, die in Zeeland is gebleven, de Roomschgezinde godsdienst is blijven aankleven en zijn' zoon daarin heeft opgevoed, wiens nazaten tot heden toe der Roomschgezinde kerk nog zijn toegedaan. De eenige zoon van Jr. Adriaan Jansz. van der Hooge was de vader van onzen Jr. Jacob, genaamd Joos van der Hooge. Zoo schreef hij eerst zijn' naammaar besloot met zijn' vollen neef Philips van der Hooge, Pieterszoon, om den ouden stamnaam van Borssele, door hun' overgrootvader Joost weggelaten, wederom te hervatten en bij den naam van der IIooge te voegen. Hiervan komt het, dat hij somtijds schreef: Joos van der TIooge, dan eens J. v. B. van der IIooge, en ook wel vol uit Joos van Borssele van der Hooge, gelijk zoo zijn naam staat gesneden in koper rondom zijn groot zegel, dat ik meermalen gezien heb. Deze Jr. Joos was een man van groote verdiensten die de gewigtigste ambten in stad en staat heeft bekleed inct grooten lof en zijnen zonen Jr. Jacob en Jr. Adriaan van Borssele van der Hooge eene opvoe ding bezorgde, overeenkomstig hunnen staat en die hen tot geleerdheid en deugd konde opleiden, hetwelk hem in beiden wèl gelukt is, zijnde zijn jongste zoon Jr. Adriaan geweest heer van Voorboute, leenman der grafelijkheid van Zeeland, raadsheer in den raad van Vlaanderen en naderhand in den hoogen raad van Holland, Zeeland en West-Vriesland 2), het welk maar in 't voorbijgaan gezegd zij, omdat wij hier voor namelijk spreken van Jr. Jacob van Borssele van der Hooge, heer van Geldermalsem enz. Deze werd door zijnen vader Joos gezonden naar de hoo- geschool te Utrecht, alwaar hij genoot liet onderwijs der hoog leeraren van die dagen en waarschijnlijk woonde ten huize van 1He dev. over H geslacht van Borssei.f bl. 37, 38. 2) L. c.} bl. 35 iu notis.

Archief | 1859 | | pagina 66