72 somtijds gezet heeft: „het origineel berust onder mij of ouder „mijne papieren," welke nog voorhanden zijn en bij zijne nakomelingen te vinden. Een liefhebber van dit slag van geleerdheid, aan wien het veroorloofd werd dit pronkstuk te mogen doorbladeren, zal moeten verwonderd staan, hoe een heer, met zooveel wigtige bezigheden als overkropt, tijd heeft kunnen uitvinden om een werk van zoo een' zwaren en in zieh-zelven verdrietigen arbeid onvermoeid te voltooijen. Te meer omdat de edele schrijver nog andere bewijzen van deze zijne geleerde lief hebberij heeft nagelaten. Op de Genealogie van den huize van Borssele, geschreven door den heer Ruisen de Bruin, heeft hij zeer vele aanteekeningen op den kant gezet, tot verbete ring van eenige misslagen (die in genealogiën bijna onvermij delijk zijn) of vermeerdering en bevestiging van hetgeen die schrijver vermeldt. Behalve dat heb ik onder zijne papieren nog gezien eene Copije van het wapenboek der heeren Phili- bert en Piet er van Tuijl van Serooskerke, heeren van Maalstede, waarin de wapens der meeste Edelen van Neder land en in 't bijzonder van Zeeland naar het leven worden vertoond, in folio. Zijne eigenhandige nateekening en afzet ting met kleuren doen wel zien dat deze jonker de teeken en schilderkunst niet tot broodwinning beoefende, maar kun nen elk overtuigen van zijne liefhebberijarbeidzaamheid en vordering in de geleerdheid der wapen- en geslachtkunde tot welker verkrijging hij noch kosten noch moeite spaarde, alles opzamelende en aanteekenendewat te eeniger tijd tot zijn oogmerk zoude kunnen dienen. Dus heeft hij achter zijn boek de Nobilitate, na de lijst der Zeeuwsche Edelen van de heeren van Maalsteede, nog het volgende aangeteekend„Ik vinde onder de Wapenen van Borssele, mij van mijn' Heer „Vader gegeeven, nog deeze naarvolgende Branches, waarvan hiervooren geen verhaal is Adriaan van Borssele, die den prelaat doorschoot. Porte de sable etc.

Archief | 1859 | | pagina 72