73 Bobssble van Arnemuijden. Do sable it la tour d'argent. „Borssele van Merwe, porte etc. Borssele van Duuvelant etc. Borssele de Baenst etc. Dus verre uit de Wapenen van Borssele, mij van mijn vader gegeeven." Bij welke Branches nog zouden kunnen worden gevoegd Cornelis van Borssele van Mijnden getrouwd geweest met Willemina van Sciiagen, volgens de geslachtlijst van Scha- gen, bij S. van Leeuwen j); mitsgaders Adriaan van Bors sele, getrouwd met de bastaardzuster van bisschop David van BoüRGONDië, welke met veel volk Amersfoort en Rhenen heeft ingenomen, volgens 't verhaal van Jan van Leiden bij Matthaeus s), doch van wien in de geslachtlijsten niet gesproken wordt, al zoo min als van eenig ander uit den huize van Borssele, welker namen in de voorrede voor de gedrukte Icorte Deductie van 't Geslacht van Borssele wor den gemeld. Het tweede geleerde werk van Jr. Jacob van Borssele van der IIooge, insgelijks in folio, is getiteld: Het Graaf schap van Zeeland, zijnde dezelfde titel met dien van het doorwrochte werk van Jr. Jacob van Grijpskeuke, waarvan ik het lle. kapittel heb uitgegeven, en den inhoud van al de kapittels, waaruit het bestaat, heb nageschreven; maar dit werk van Jr. Jacob van Borssele van der Hooge behelst deze volgende hoofddeelen 1. beginsel van Zeeland onder de eerste graven, bl. 1, 2; 2. verschelde geslachten der graven van Zeeland, bl. 3, 4; „3. praetensiën op Zeeland bl. 59; „4. van het Hof van Justitie, gemeen over Holland en „Zeeland, ineede van de Hooge Vierschare van Zee- land bl. 10—13. Bl. 1Ó77- -) Analecta. Tom. 2, pag. 679. Eer. Amersfort. pag. 102.

Archief | 1859 | | pagina 73