124 doening beschouwden nu de aanwezigen het monument, met zijne eenvoudige opschriften en zinrijke versiering J). In het schoolgebouw terug gekeerd sloot hierop de voor zitter de feestelijke zamenkomst. Zoo danzeide hijmog- ten wij te zamen ons doel bereiken. Moge het u bevredi gen in uwe gevoelens jegens den waardigen ontslapen vriend en tot navolging van hein aansporen Hij droeg het gedenkteeken op aan de zorg van liet ge meentebestuur van Wolphaartsdijkbetuigde voorts namens de commissie hare dankbaarheid jegens allen die deze pleg- tiglieid hadden willen bijwonen en tot de oprigting van het 1Het gedenkteekenuit arduinsteen vervaardigd vormt een geheel nieuw zamenstcl. Het bestaat uit een georneinenteerd basementter hoogte van ééne Nederlaudsche cl, breed 1.00 el, diep 0.75 el; daarop rust het middenstuk ter hoogte van 1.55 elwaarvan het bovenste gedeelte is ingetrokken tot op eene breedte van 0.32 el en eene diepte van 0.32 el. De vier wanden bevatten binnen de lijsteneven zoo vele wit-marmeren platen of paneelenwaarop met gouden letteren te lezen staat aan de voorzijde aan Dr. J. ah Utrecht Dresseliiuis door zijne vrienden en vereerders Oct. 1862. regterzijdegeb. 30 Sept. 1789 Overl. 23 Aug. 1861, en linkerzijde: bij wijdde zijn leven aan godgeleerdheid, onderwijs, oud heidkunde geschiedenis. Het kroonstuk is mede van wit marmerdit vertoont het symbool van ge loof, hoop en liefde, ter regterzijde daarvan de opengeslagen bijbel, waarop gegrift is Spreuken X 7a. „De gedachtenis des regtvaardigen zal tot ze- gening zijn;" ter linkerzijde, de kaart van dit gewest, waarop tusschen de boorden van de Scheldehet woord Zeeland" is uitgehouwenterwijl het ridderkruis der Orde van den Nederlaudschen Leeuw omgeven van de gouden medaille van het Ilaagsch genootschap tot verdediging van de chris telijke godsdienst en die van het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen aan den voet van het kroonstuk afhangen. Het geheel heeft eene hoogte van 3.08 el, houdt een wigt van 4600 Ned. ponden, rust op een gemetseld fundament ter diepte van 1.00 el, breed 1.48 el op 1,22 el en is omgeven van een ijzeren hek op 1.25 el uit het basementwelke afstand een beklinkerd parapet vormt. De maker van het gedenkteeken is de heer J. J. Rousseaux te Antwerpen. Eene afteekening van het gedenkteeken is aan het Zeeuvvsch genootschap aan geboden door de heeren J. Fransen van de Putte en Mr. M. F. Lantsïieer.

Archief | 1862 | | pagina 130