43 dan ook zijn eigen standpunt had op het grondgebied van godsdienst en godgeleerdheiden waar wij van dat standpunt mogten afwijkendaar mogen wij niet anders dan het eerbie digen. Een der lofwaardigste eigenschappen was ook in Dres- selhuis, dat hij verdraagzaam was jegens hen, die in opvat ting van hem verschildenverkettering en godsdiensthaat waren hem even verfoeid als huichelarij en ongodsdienstigheid. Een Christendom dat zich in de daden toont, dat was hem het waar achtige hij was een verklaard vijand van alle zedeloosheid. Eerlijkmatigbescheidenmenschlievend en vroom dat waren hem de stempels van een Christelijk leven. Wat dunkt u, was Dresselhuis niet een Christen? Jammer, dat van dien Christenwijsgeer, van dien diepen denker, van dien onvermoeiden navorschervan dien edelen mensch niet een portret is overgebleven. Wij bezitten niets dan een silhouet, dat, wel is waar, voor degenen die hem gekend hebben zijn' beeldtenis getrouw terugroept, maar dat toch onvoldoende is om zijn' sprekende gelaatstrekken ge lukkig af te spiegelen. Is zijn sprekend beeld voor ons verlorenmen zal pogen op een' andere stoffelijke wijze de nagedachtenis van Dbessel huis te bewaren. Eene commissie, bestaande uit de heeren J. Fransen van de Putte, dr. E. Moll en J. Persant Snoep, de beide eersten te Goes, de laatste geneesheer te Wolfaarts- dijk, heeft zich gevormd om in de plaats, waar zijn stof rust, een gedenkteeken voor hem op te rigten. Eeeds zijn de pogingen van deze zijne vrienden aanvankelijk met gelukkigen uitslag bekroonden is de toestemming verkregen om dat ge denkteeken te stichten op het plein vóór het schoollokaal. Voorzeker, een' gelukkige gedachte, om het opkomend ge slacht dagelijks te wijzen op hem, die eens de voorstander der school en de vriend der kinderen was en die door inspanning en vlijt tot de hoogte gestegen is, waarop hij voor jong en oud een voorbeeld van naijver wezen moet. En is zijn sprekend beeld voor ons verloren, 't is toch niet

Archief | 1862 | | pagina 43