4 daaraan verbonden; maar in 't zelfde oogenblik streelde mij een gevoel van genoegen, en ik nam ze gaarne op mij. Ik heb Dresselhdis vereerd en bemind als een' vader. Ik heb voor mijne ontwikkeling en vorming zeer veel aan hem te dan ken. Zonder den dringenden raadzonder de krachtige aanmoe diging en hulp van hèm zou ik er vermoedelijk niet aan ge dacht en waarschijnlijk nooit toe gekomen zijn om met mijn' eerste geschrift in 't openbaar op te treden; en gelijk toen is hij immer mijn Maecenas geweest. Met levendig genoegen herinner ik mij de dagen en uren, die ik menigmaal doorbragt in zijn' gastvrije woning, vroeger als jongeling, later toen hij, op twee uren afstandszeven jaren lang mijn ringbroeder was en dat ik zoo nabij hem, in mijn' eerste gemeente, gevestigd was, was ik wederom grootendeels verpligt aan zijn' krach tige voorspraak. En met weemoedig genot herlees ik zijne brie ven, waarin het mij is als hoor ik hem nog tot mij spreken. Daarenboven, velerlei banden hechten hem ook aan het oord mijner geboorte. Te Aardenburg rust het stof zijns vaders en staan duizenden zijner schreden. Hij was er de vriend mijner familie, vooral de boezemvriend mijns vaders, die er in de ouderlijke woning, tegelijk met hem, van dezelfde academie huiswaarts gekeerd, de vacantiedagen doorbragt, die hem la ter, steeds innig aan hem verbonden, als leeraar der gemeente waar hij stierf, bevestigde. In dit oord aanvaardde hij de de Evangeliedienst en vond hij gedurende een ruim tijdsverloop het tooneel zijner werkzaamheid. Op dit oord onderhield hij steeds naauwe betrekking. Aan dit oord wijdde hij zijn' eerste historische studiën, en het éérste boek, door hem uitgegeven, is de beschrijving van dit gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn „District van Sluis," welks roem met hem niet is gestorven. Inderdaad, mag Dresselhuis met zeker regt een Zeeuw ge noemd worden, met hetzelfde regt noemen wij hem een' zoon van Zeeuwsch-Vlaand eren. Ziedaar tal van redenen, waarom ik met voorliefde de taak aanvaard, die ik heb opgenomen: men verschoone mij, indien

Archief | 1862 | | pagina 4