7 liet uitspreken eener oratie depraeslantid studii theologici, tot de academische lessen bevorderd Zoo werd hij dan den 22 September 1806 als student aan de Utrechtsche hoogesehool ingeschreven. Hij hoorde er de lessen in de geschiedenis en letteren van den grooten van IIeusde; in de wijsbegeerte van Rossijn in de Oostersche letterkunde van den reeds hoogbejaarden Sebaldus Rau en in de godgeleerdheid van IIuysman, van Oordt en He ringa. 't Was vooral aan den laatste dat hij voor zijne vorming onbegrijpelijk veel te danken had. Het is bekend, hoe de onzalige twisten tusschen Royaards en Heringa destijds de theologanten der Utrechtsche academie in twee deelen scheidden. Meermalen heb ik het met levendige kleu ren liooren verhalen door mijn' vader, die, schoon een vol geling van Royaards, nogtans een warm vriend van Dres- selhuis was en uit diens hand getrouw deelgenoot werd der schatten, die deze van zijn' leermeester Heringa ontleende. Yan dezen voortreffelijken leermeester erfde, mag men zeg gen, Dresselhois zijne grondigheidzijn'duidelijkheid, zijn' logische ordezijne naauwkeurigheid en netheid en ook in zekere mate zijne eenvoudigheid en gemoedelijkheid. Hoe hij zich het onderwijs van dezen leidsman ten nutte maakte, hoe ijverig hij de vruchten gaarde door den geliefden meester uitgestrooid, kunnen de menigvuldige geschreven stukken getuigen, die hij van Heringa's lessen en omgang verza melde, waarvan ook ik één der laatste leerlingen van Heringa meermalen van hem inzage ontving. Zijne bij zondere vlugheid deed hem dan ook de snelste vorderingen maken. Reeds in 1809, gedurende den vacantietijdden 13 Augustus betrad hij voor 't eerst den kansel voor zijn' vader te Aardenburg. Den 11 Maart en den 13 April des Eene en andere der vermelde bijzonderheden zijn ontleend aan eigen handige aanteekeningen van den overledene mij goedgunstig door zijne weduwe ter hand gesteld. Ook volgende mededeelingen zullen uit deze merkwaardige bron genomen wordenzonder er telkens op te wijzen.

Archief | 1862 | | pagina 7