98 traat gedane waarschuwing in dit misbruik volhardende, can en behoort gestraft te werden met deportement van dienst en dat een Jckendieuaer hem onborgerVjck dragende, bij overh. mag afgestelt werden. Als een gevolg hiervan verscheen ongeveer twee maanden later deze resolutie: Borgermrs en Schepenen der stede Goes tot meerder ruste en eenicht. der voors. stede en goede ingesetenen derselver, hebben goet gevonden dat in het resolutie bouclc sal werden aangeteijkentdat haar Ed. ineijnninge en verstant is, dat de noininatien en electien van de Beurgermrs en Schep, notable ofte kiesers en rentmrs deser stede behooren vrij te wesen, en dat over sulck niemant van wat qualiteijt ofte conditie hij sij hem en sal beinoeijen met de nominatie ende electie van eenige singuliere personentot eenige der voors. ampten directelijck of indirectelijck, maar sullen diegenen, die volgens de privilegiën van stadt sulex toekomt daar mede laten ge werden op arbitrale correctie, en dat de voors. resolutie der kkdienaren sal werden aangeseghtdaar beneven oock dat sij hen vermiden op den predickstoel te berispen eenige par ticuliere actiën bij de magistraten in de bedieninge van hare ampten gedaan ofte te intenteren eenige kkelijcke procedural over 't gene de magistraten doen ofte weten als magistraat, en sal telckens als bij de magistraat geprocedeert sal werden tot de electie van nieuwe magistraat en notable ofte kiesers, de leste resolutie in 't Collegie haar Ed. voorgedragen wer den en indachtich gemaek. Aldus gedaen in de volle vergade- ringe van Beurgmrs en Schepenen der voors. stede Goes op den 27 Oct. 1612, present mr. Davidt van der Nisse en Wil lem Meertense Driewegen beurgermrs., Mats Jansse Mesouck, Pr. Jansse van Oosten Dig. Ketelaar, Jan Claasse Backer, Jan Jakobse Bom, Anth. Huijssen, Jacob M. Boone, Mr. Jon. Smallegange en Cokn. Manée Schepenen, Albertus Joachimi, B. de Witte, Corn. Brune Secretarissen. Maar de Lansbergens waren de mannen niet om zich

Archief | 1862 | | pagina 98