9 liet om beroepen naar Gapinge, Ritthem en Oudelande af te slaan? Eerst in 1819 kon hij besluiten Hoofdplaat te verwisselen met liet aanzienlijker Wolfaartsdijk, waar hij zich meer in 't midden vond van dat Zeeland, dat hij nu in 't groot tot het onderwerp zijns onderzoeks gekozen had. Vdór dat hij Hoofdplaat verliet, den 29 April 1819, trad hij te Middelburg in den echt met Anna Maria de Kanter, dochter van Johan de Kanter, Philz., met wien hij in 1824 „De provincie Zeeland" uitgaf, en van Johanna Apolgonia Baster. Zij schonk hem den 8 Februarij 1820 eene dochter, doch bezweek reeds den 2 len daaraanvolgende. Ook haar dochtertje, Johanna Apollonia later naar de moeder vernoemd, ontviel hem, nadat het voorspoedig was opgegroeid den 13 April 1821. Nadat hij 26 September 1819 te Hoofdplaat zijn afscheid gepredikt had, werd hij 10 October door mijn' vader te Wolfaartsdijk bevestigd en hield er zijne intreerede. Hij kon gerekend worden zich hier te hebben gevestigd door het afslaan van de noodiging naar Sas van Gend en van de beroepingen naar Kadzand en Domburg. Hier vond hij zeven- en-dertig jaren lang het hoofdtooneel zijns bedrijvigen levens. Hier sloot hij een tweede huwelijk met mejufvrouw Petro- nella pran901se de Backer l)met wie hij den 14 October 1825 te Zaamslag in den echt verbonden werd. Hier werd hem den 30 Julij 1826 zijn zoon, zijn éénige, geboren. Hij zag hem voorspoedig zich ontwikkelen, kweekte hem zorgvuldig met eigen hand in den hof der wetenschapleidde hem, toebereid voor het academisch onderwijs, Utrechts hoogeschole in, mogt hem als doctor in de regten van daar terugontvangen, aanschouwde zijne vestiging te Goes als advocaat onder de schoonste vooruitzigtenmaar moest, helaas! ook den jongeling, zijn sieraad en hope, in den bloei- Geboren te Goes 7 Mei 1794, dochter van Geraruus Magnus dl Backer en Johanna Maria Faulus, r

Archief | 1862 | | pagina 9