106 oostop door St. Orner, Cassel, Meenen, Cortrijk, Oudenaarde, Aalst, Leuven, Aarschot, Sichem, Leuwen, St. Truyen, Maas tricht, Aken tot. Bonn aan den Ehijn. Doorwandelt men nu Vlaanderen van de zoo even vermelde aldaar geëxsteerd hebbende zeekust, noordop, zoo treft men aldaar geene dijken aan, dan wanneer men stuit tegen den dijk, die nog onder den algemeenen naam van den grooten land weerdijk van Vlaanderen overbekend is. Deze dijk is van het dorp Eedeten oosten van Middelburg gelegentot aan het Sas van Gend en verder oostoptusschen den Austricen- en Canisvlietsehenpolder, nog in zijn geheel aanwezig, zoo als op goede kaarten van Vlaanderen kan nagegaan worden en alle schijn is er om vast te stellendat van dezen grooten landweerdijk, van het dorp Eede, westwaartsop naar Damme bezuiden de Middelburgsclie- Maldegemsche- en Stampershoek- polders en van Damme al verder westopbezuiden de wate ring van Oostkerkewelligt nog traces zullen te vinden zijii waartoe de ondergeteekende geene gelegenheid gehad heeft on derzoek te doenevenmin als om na te gaan waarheen de groote landweerdijk het oosten in, uit het zoo even vermelde eindpunt tusschen den Austricen- en Canisvlietsehenpolder, be zuiden de Zuiddorpsche, Overslag, Beoostenblije-bezuiden, Koe wacht St. JansteenClinge St. GillisTurfbankSaleghem Verrebroecks Be veren en verdere polders, zoude kunnen ge- loopen hebben en waar daar ter plaatse nog traces van denzelven aangetroffen worden. Een gebrek van onderzoekhetwelk ech ter niet vitiëert aan de zekerheid, die er bestaat dat er, tus schen den ouden zeeoever van Vlaanderen en den hierboven aangewezen grooten landweerdijk van Vlaanderen, geene binnen dijken meer gevonden worden. Daar nu geene contestatie vallen kan of het tusschen- vak van Vlaanderentusschen den ouden zeeoever en den f) Zie Kaart van de Oostenvijksche ingenieurs of van Fkrrari kaart van den franschen ingenieur Vigneaux kaart van den Hollandschen ingenieur D. Bollaerd 1664.

Archief | 1866 | | pagina 110